Reklama

Szkolny festyn na piątkę

Na Pikniku Rodzinnym bawili się w niedzielę 5 czerwca mieszkańcy Makowisk i sąsiednich miejscowości w gminie Pajęczno. Plac przy Szkole Podstawowej im Jana Brzechwy zapełnił się podczas festynu zorganizowanego wspólnie przez grono pedagogiczne i radę rodziców. Atrakcji nie zabrakło.

Pomysł spotkania wyszedł wspólnie od dyrekcji placówki oraz rodziców działających na rzecz szkolnej społeczności. Za mikrofonem jako konferansjerzy stanęli starsi uczniowie placówki, a ci młodsi zaprezentowali się przed liczną publicznością zgromadzoną na festynie. Oklaskiwano występy artystyczne maluchów z przedszkola, popisy taneczne pierwszoklasistów i układy wykonywane przez starszych uczniów szkoły. Pojawiła się strefa gastronomiczna, nie zabrakło także zawodów sportowych dla dzieci i ich rodziców. Dużym zainteresowaniem cieszyła się zorganizowana w ramach pikniku loteria fantowa, na którą losy rozeszły się niemal natychmiast. - Przygotowaliśmy ponad 250 losów i czego się nie spodziewaliśmy, zostały one bardzo szybko sprzedane. Dochód z loterii jak również całego pikniku chcemy przeznaczyć na doposażenie szkoły, między innym na nowe atrakcje na placu zabaw - relacjonuje Justyna Mazur, przewodnicząca rady rodziców szkoły w Makowiskach. Zabawa na placu szkolnym trwała blisko cztery godziny.

 

Reklama

Grzegorz Boroń
[email protected]

 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości