Reklama

Szkoły skorzystały z programów rządowych - sprawdź, do których placówek trafiła kasa

Do Zespołu Szkół Specjalnych w Wieluniu przyjechał Waldemar Flajszer, Łódzki Kurator Oświaty. Spotkanie z mediami było poświęcone podsumowaniu programów rządowych, z których skorzystały szkoły na terenie naszego regionu. 3,5 miliona złotych trafiło do szkół z wieluńskiego, a 2 miliony do placówek z wieruszowskiego.

Podczas konferencji Kurator Oświaty Waldemar Flajszer podkreślił znaczenie programów rządowych dla rozwoju edukacji w regionie. Wśród wymienionych programów znalazły się Laboratoria Przyszłości, Posiłek w Szkole oraz Aktywne Tablice. Jednak te pierwsze w szczególności przyciągnęły uwagę zebranych.

- Powiat wieluński otrzymał aż 3,5 miliona złotych na programy takie jak Laboratoria Przyszłości, Posiłek w Szkole oraz Aktywne Tablice. Chciałbym skoncentrować się na Laboratoriach Przyszłości, które są głównym programem, o którym będziemy mówić. Na przykładzie szkoły specjalnej w Wieluniu, chcemy pokazać również, jak dobrze te środki zostały wykorzystane - powiedział Waldemar Flajszer.

Reklama

Podczas konferencji głos zabrał również poseł Paweł Rychlik, który podkreślił wysoką wartość środków przekazanych do szkół z powiatu wieluńskiego.

- Środki, które wpłynęły do szkół z powiatu wieluńskiego, były po raz pierwszy tak wysokie. Oczywiście to możliwości, jakie stwarza rząd, ale nie udałoby się to bez dobrego działania drugiej strony, mam na myśli dyrektorów szkół, nauczycieli, którzy składają te wnioski i składają je dobrze - zaznaczył.

Krzysztof Dziuba, wicestarosta wieluński, podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat rozwoju infrastruktury w szkołach.

Reklama

- Na początku kadencji, prawie pięć lat temu, stawialiśmy sobie cele: poprawa infrastruktury drogowej, poprawa szpitala i poprawa infrastruktury w szkołach. Po tych pięciu latach dobrym przykładem jest Zespół Szkół Specjalnych, który dzięki środkom zewnętrznym przeszedł największą transformację - powiedział wicestarosta Dziuba.

Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Wieluniu Katarzyna Wyrębak podkreślała znaczenie programu Laboratoria Przyszłości dla rozwoju nowoczesnej szkoły.

- Laboratoria Przyszłości to program, który miał na celu rozwój nowoczesnej szkoły. Jesteśmy dumni, że dzięki możliwości uczestnictwa w tym programie otrzymaliśmy szansę na przemianę naszej placówki. Zakupiliśmy znaczną ilość nowego sprzętu, który posłużył do stworzenia różnorodnych kół zainteresowań - zaznaczyła dyrektor Wyrębak.

Reklama

Po konferencji prasowej, Kurator Oświaty miał okazję zwiedzić nowoczesne pracownie Zespołu Szkół Specjalnych oraz zapoznać się z efektami programu Laboratoria Przyszłości. Jego wizyta została uświetniona przez udział w praktycznej lekcji w pracowni krawieckiej, gdzie mógł spróbować swoich sił, a następnie posilić się słodkościami przygotowanymi przez uczniów na sprzęcie zakupionym ze środków projektowych.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości