Dzisiejszego poranka policjanci z kłobuckiej drogówki przebadali w ramach akcji "Trzeźwość" aż 563 kierujących. W wyniku kontroli policjanci wykluczyli z ruchu drogowego trzech kierowców, którzy podróżowali "na podwójnym gazie". Ponadto jedna osoba kierowała pojazdem bez stosownych uprawnień.
Akcję "Trzeźwość" wsparła Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Miedźna. Jej przewodniczący - Wojciech Tałajczyk - wspólnie z mundurowymi wręczał badanym kierowcom jednorazowe alkotesty.
- Inicjatywa ma na celu uniemożliwienie dalszej jazdy pijanym kierowcom, którzy w dalszym ciągu stanowią bardzo duże zagrożenie nie tylko dla swojego życia i zdrowia, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego - komentuje asp. Joanna Wiącek-Głowacz.
Kłobucka drogówka zapowiada kolejne działania wymierzone w nietrzeźwych kierowców stanowiących realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.