Reklama

W Złoczewie jednak będą szczepić

Żadna z trzech przychodni, znajdująca się na terenie gminy Złoczew, nie podjęła się zorganizowania punktu szczepień przeciwko COVID-19. Podczas, gdy spora część społeczeństwa czeka tych preparatów, jak wybawienia, istniało realne zagrożenie, że mieszkańcy gminy będą musieli korzystać z usług ościennych placówek. Szczególnie dla osób starszych mogłoby się to jednak wiązać z ogromną uciążliwością. Sprawę udało się ostatecznie rozwiązać.

7 stycznia, burmistrz Złoczewa, Dominik Drzazga, za pośrednictwem swojego konta w mediach społecznościowych informował, że na terenie jego gminy, jako jedynej w Polsce, żadna z przychodni nie zdecydowała się zorganizowania punktu szczepień.  Już kolejnego dnia miał dla swoich mieszkańców dobre wieści.
„Dzięki zaangażowaniu wojewody Tobiasza Bocheńskiego,   Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Gminie Złoczew powstanie punkt szczepień”.
 Kolejnym krokiem był wybór lokalizacji. Punkt powstał przy ul. Szerokiej 17, w budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej, który dawniej był siedzibą Urzędu Miejskiego w Złoczewie. Wejście będzie od strony dawnego Urzędu Stanu Cywilnego. 
Dla mieszkańców gminy, którzy chcą się zaszczepić, uruchomiono specjalny nr 511 865 770. Początkowo mogły się rejestrować osoby 80+, ale już od piątku, 22 stycznia, zgłaszać mogą się także ludzie w wieku 70+. Znane są już terminy szczepień. 26 stycznia preparat będzie podawany najstarszym seniorom, a 2 lutego osobom powyżej 70 roku życia. 

Magdalena Lizurej
[email protected]
 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości