W sobotę, 25 czerwca, w Działoszynie, a konkretnie w Parku Strażaka, odbył się Festyn Charytatywny dla Marysi Derek, a jego motywem przewodnim było średniowiecze. Na uczestników czekała cała gama atrakcji.
Organizatorem festynu była Emilia Dąbrowna, dla której nie była to pierwsza tego typu inicjatywa, ponieważ w zeszłym roku, również w Parku Strażaka, wspólnie z Michałem Nagielskim, zorganizowała podobne wydarzenia, podczas którego zbierano pieniądze dla Oskara Pułki, który ma znaczną wadę serca.
Tym razem działacze społeczni postanowili pomóc Marysi Derek, która choruje na zespół Retta, jest to poważne schorzenie neurorozwojowe spowodowane mutacją genową.
- Głównym celem imprezy, jest zebranie funduszy na zakup komunikatora oraz pokrycie kosztów rehabilitacji dla Marysi.- przyznaje Dąbrowna.
Festyn Charytatywny dla Marysi był wyjątkowy, ponieważ za sprawą swojej tematyki, różnił się od innych imprez.
- Tematem przewodnim jest wioska średniowiecza. Nadwarciańska Chorągiew Husarska zadbała o to, aby każdy mógł spróbować swoich sił w wybijaniu monet, czy strzelaniu z łuku. Oczywiście, nie zabrakło również wystawy sprzętu, który używany był w tamtych czasach - mówi Michał Nagielski, prowadzący imprezę.
Organizatorzy zadbali także o inne atrakcje dla uczestników festynu. Pasjonaci czterech kółek mogli podziwiać piękne samochody terenowe, które dumnie prezentował pajęczański klub Off-Road 4x4. Natomiast zwolennicy jazdy konnej, mogli przejechać się na koniach ze stajni Bohun i Templum.
Nie zabrakło również rozrywki dla najmłodszych, którą stanowiły dmuchańce, malowanie twarzy, czy animacje dla dzieci.
Ponadto, każdy mógł wziąć udział w loterii, w której do wygrania były ciekawe nagrody, a kwota uzyskana ze sprzedaży losów, trafiła dla Marysi.
Uczestnicy festynu charytatywnego mogli spróbować wielu smakołyków, takich jak: kiełbaska z grilla, za którą odpowiadali druhowie z OSP Raciszyn, ciasto, wata cukrowa, czy popcorn. Największym zainteresowaniem cieszył się natomiast grillowany prosiak. Dodatkowo strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kolonii Lisowice przygotowali ognisko świętojańskie.
Podczas trwania imprezy na scenie wystąpiło wielu artystów, a wśród nich była, uczestniczka The Voice Kids, czyli oczywiście pochodząca z Raciszyna Magdalena Maciołek.
Swoje talenty prezentowali również: Artur Szczęsny, Szymon Dąbrówka, Karolina Tkaczyńska, zespół "Mayca", czy stowarzyszenie muzyczne Didzejsi.
Dodatkowo każdy mógł obejrzeć pokaz taekwondo, zaprezentowany przez lokalny klub sportowy LKS Victoria Działoszyn, w którego szeragach trenuje trzech reprezentantów Polski i uczestników Mistrzostw Europy.
- Pragnę bardzo podziękować organizatorom, prowadzącym, sponsorom oraz wszystkim tym, którzy są tu dzisiaj obecni za okazaną pomoc dla mojej córeczki – podsumowuje Ewa Derek, mama Marysi.
Jakub Wejman
[email protected]
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze