Wieluńscy policjanci analizują okoliczności wypadku drogowego, w którym doszło do zderzenia motocykla z samochodem osobowym. W wyniku zdarzenia 17-letni motocyklista został przewieziony do szpitala.
Do wypadku doszło 1 lipca około godziny 18:25 na skrzyżowaniu dróg w Chotowie. Wstępne ustalenia policji wskazują, że 19-letnia kierująca volkswagenem, skręcając w lewo w drogę prowadzącą do Kurowa, nie zachowała odpowiedniej odległości od oczekujących na możliwość włączenia się do ruchu pojazdów. W rezultacie doszło do zderzenia z przyczepką przypiętą do BMW oraz motocyklem Yamaha. Na skutek uderzenia motocykl przewrócił się, a jego 17-letni kierowca został hospitalizowany. Po udzieleniu mu pomocy medycznej został wypisany ze szpitala. Badania alkomatem potwierdziły, że wszyscy kierowcy byli trzeźwi. Wieluńscy śledczy nadal badają przyczyny i okoliczności tego wypadku.
- Apelujemy również do kierujących jednośladami o przestrzeganie przepisów, zwłaszcza dotyczących prędkości i miejsc dozwolonych do wyprzedzania. Motocykliści, motorowerzyści i rowerzyści są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego, a każdy wypadek z ich udziałem może mieć tragiczne skutki. Pamiętajmy, że oprócz przestrzegania przepisów ważny jest zdrowy rozsądek. Dbajmy o bezpieczeństwo własne, naszych bliskich oraz innych użytkowników drogi - mówi asp.sztab. Katarzyna Grela.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze