Ponad 20 meczów i walka o każdy punkt – tak wyglądały Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w koszykówce 3x3 dziewcząt i chłopców w ramach Licealiady 2024/25. Najlepsi młodzi koszykarze z regionu dali z siebie wszystko, a cztery zespoły wywalczyły awans do półfinału wojewódzkiego.
W środę, 14 maja, na terenie Zespołu Szkół nr 2 w Wieluniu rozegrano Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w koszykówce 3x3 dziewcząt i chłopców. Turniej zorganizowano w ramach Licealiady 2024/25, który zgromadził reprezentacje wszystkich wieluńskich szkół średnich.
W rywalizacji dziewcząt bezkonkurencyjne okazały się uczennice I Liceum Ogólnokształcącego imienia Tadeusza Kościuszki w Wieluniu, które zdominowały turniej i sięgnęły po tytuł mistrzowski. Drugie miejsce przypadło koszykarkom z II Liceum Ogólnokształcącego imienia Janusza Korczaka, a trzecie Zespołowi Szkół nr 1. Gospodynie z ZS nr 2 zakończyły zmagania na czwartej pozycji.
Skład zwycięskiej drużyny I LO
Maja Adamczyk
Aleksandra Pakuła
Monika Podeszwa
Hanna Rosiak
Opiekun i trener: Grzegorz Żabicki
W kategorii chłopców triumfował Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu, który w finale pokonał ekipę II LO. Na trzecim stopniu podium uplasowało się I LO, a tuż za podium znalazła się drużyna ZS nr 2. W turnieju udział wzięły także ZS nr 3 oraz Katolickie Liceum i Technikum SPSK.
Skład mistrzowskiego zespołu ZS nr 1
Adam Cieślak
Bartłomiej Kotala
Kacper Kryściak
Hubert Musiał
Mikołaj Szczepański
Opiekun i trener: Robert Grabowski
Zarówno zwycięskie drużyny, jak i wicemistrzowie – I LO i II LO wśród dziewcząt oraz ZS 1 i II LO wśród chłopców – zapewniły sobie awans do półfinału mistrzostw województwa łódzkiego, który już 20 maja, również w Wieluniu.
Turniej został zorganizowany w ramach zadania publicznego finansowanego ze środków budżetowych Powiatu Wieluńskiego, promując sport i aktywność fizyczną wśród młodzieży.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze