W ubiegłą niedzielę odbyło się ostatnie z cyklu walnych zebrań sprawozdawczo-wyborczych w gminie Siemkowice. Druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych wybrali nowe zarządy jednostek.
W sobotę, 26 czerwca, w sali OSP w Siemkowicach odbyło się spotkanie sprawozdawczo-wyborcze tutejszej jednostki. Po zdaniu wszelkich sprawozdań, przystąpiono do wyboru nowego zarządu, w jego skład weszli: prezes Jacek Michalak, naczelnik Jarosław Grzesik, zastępca naczelnika Rafał Strąk, skarbnik Ireneusz Mizera, sekretarz Adam Janik, gospodarz Kinga Gleń i członkowie zarządu – Tadeusz Ryczyński, Rafał Gebel, Jan Ciekański.
Na zebraniu nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych. Wójt gminy Zofia Kotynia dziękowała ustępującemu zarządowi i gratulowała nowemu, choć w wielu przypadkach składy się pokrywały.
- Chcę pogratulować zarządowi, który działał do dziś – mówiła.
- Jak wynika ze sprawozdania, dużo zadań udało się zrealizować, w ciągu ostatnich pięciu lat. Współpraca z urzędem gminy dobrze się układała – podkreślała Zofia Kotynia i dodała, że z nowym zarządem ma zamiar podejmować wspólne działania, by wszystkim było lepiej.
Wójt gminy obiecała nawet, że pomoże jednostce w wymianie wysłużonych stołów na nowe, a jak starczy pieniędzy to w najbliższym czasie, bardzo poważnie rozważy wyposażenie remizy w klimatyzację.
Nowe zarządy pozostałych jednostek na terenie gminy:
OSP Mokre: prezes Marcin Wawrzyniak, wiceprezes Kazimierz Góra, naczelnik Ryszard Panek, z-ca naczelnika Tomasz Rybiński, skarbnik Marek Strugacz, gospodarz Bożena BłachReklamaOSP Ożegów: prezes Jan Grądecki, naczelnik Mateusz Drab, skarbnik Wincenty Warzycha, gospodarz Krzysztof Kluska, sekretarz Witold Klimczak, członek Piotr Zuzewicz
OSP Lipnik: prezes Tomasz Fijoł, wiceprezes Mateusz Łuszczyk, naczelnik Piotr Jarosiński, z-ca naczelnika Wojciech Kocik, sekretarz Henryk Janecki, skarbnik Wojciech Skowroński, gospodarz Kamil Krężel
OSP Radoszewice: prezes Andrzej Górecki, wiceprezes Grzegorz Przygoda, naczelnik Paweł Ryś, z-ca naczelnika Paweł Przygoda, skarbnik Katarzyna Lont, sekretarz Katarzyna Kurpet, gospodarz Bogdan Starczyk
ReklamaOSP Laski: prezes Józef Sztandera, naczelnik Eugeniusz Włodarczyk, skarbnik Józef
Wiśniewski, sekretarz Paweł Rabenda
Sławomir Rajch
[email protected]
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze