Reklama

Zbliża się sezon działkowy. Policjanci ostrzegają przed złodziejami!

Rozpoczął się sezon porządkowania ogródków działkowych. Niestety jest to także czas, w którym uaktywniają się złodzieje. Z tego powodu dzielnicowi zwracają się do działkowców z apelem o zachowanie ostrożności.

Żeby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji - funkcjonariusze wieluńskiej policji zachęcają do wzajemnej, wzmożonej czujności. Dobry sąsiad to najlepszy system alarmowy. Na Rodzinnych Ogródkach Działkowych pojawiły się ponadto patrole dzielnicowych. 

- Jeśli zauważymy obce osoby przebywające na ogródkach działkowych i mamy wątpliwości, co do ich zachowania niezwłocznie zadzwońmy na policję. Policjanci przyjadą na miejsce i sprawdzą zamiary podejrzanych osób. O swoich spostrzeżeniach możemy również informować  dzielnicowego - mówi asp. szt. Katarzyna Grela, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu. 

Reklama

Z kolei wieruszowscy policjanci przypominają o kilku ważnych zasadach. Wszak nie od dziś wiadomo, że lepiej zapobiegać - niż żałować! 

- Nie zostawiajmy wartościowych przedmiotów na działce bez nadzoru. Zabezpieczmy okna i drzwi – solidne zamki to podstawa. Zadbajmy także o dobre oświetlenie terenu, to skuteczny sposób na odstraszenie intruzów - wylicza st.asp. Piotr Siemicki, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie.

Jak udało nam się ustalić - w tym roku na terenie powiatów wieruszowskiego, wieluńskiego i pajęczańskiego jeszcze nie doszło do żadnego włamania na działki. Niemniej mundurowi apelują, aby dmuchać na zimne i nie dać się zaskoczyć złodziejom! 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości