Reklama

Zjazd Związku Młodzieży Wiejskiej w powiecie pajęczańskim za nami...

W niedzielę, 19 kwietnia, w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Dubidzach w gminie Nowa Brzeźnica odbył się Zjazd Powiatowy Związku Młodzieży Wiejskiej Powiatu Pajęczańskiego.

Kobiecy zarząd na czele organizacji

Głównym celem zjazdu był wybór nowych władz powiatowych. Uczestnicy zdecydowali, że pięcioosobowy zarząd tworzyć będą wyłącznie kobiety. Funkcję prezesa objęła Katarzyna Gładysz, wiceprezesa - Wiktoria Grzybek, sekretarza - Lena Kęsoń, skarbnika - Oliwia Dygaś, a członkiem zarządu została Katarzyna Podgórska. Wybrano również Komisję Rewizyjną w składzie: przewodniczący Adam Więdlak, sekretarz Julia Kij oraz członkini komisji Daria Zając.

Zjazd poprowadził Jakub Wejman - radny Rady Powiatu Pajęczańskiego i członek ZMW.

Reklama

- Bardzo cieszę się, że w powiecie pajęczańskim są organizacje aktywizujące i integrujące młodzież. Nowym władzom ZMW życzę samych sukcesów i wielu dobrych inicjatyw. Oczywiście deklaruje gotowość do współpracy. - powiedział Jakub Wejman. 

W wydarzeniu uczestniczyli również przedstawiciele struktur krajowych i wojewódzkich organizacji. Wiceministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi reprezentował doradca Tomasz Niedziałek, pełniący także funkcję sekretarza Rady Krajowej ZMW. Obecna była także prezes ZMW Łódzkie Ewelina Orzelska.

Reklama

Wśród samorządowców znaleźli się: wójt Gmina Nowa Brzeźnica Tomasz Dygaś, wójt Gmina Kiełczygłów Mariusz Mielczarek, radni powiatowi Jolanta Sobera i Krzysztof Piekarz oraz radna i sołtys Dubidz Agata Piasecka.

Ambitne plany na przyszłość

Nowy zarząd zapowiedział intensywny rozwój struktur organizacji. W planach znalazły się m.in. wydarzenia dla młodzieży, udział w szkoleniach oraz tworzenie nowych kół gminnych.

 – Będziemy rozwijać struktury ZMW w powiecie pajęczańskim i planujemy utworzenie nowych kół gminnych - zapowiedziała prezes Katarzyna Gładysz.

Reklama

Muzyczne zakończenie spotkania

Na zakończenie uczestnicy wysłuchali części artystycznej w wykonaniu orkiestry dętej OSP z Wiewca i Dubidz. 

Zjazd w Dubidzach pokazał, że młodzież w powiecie pajęczańskim chce działać aktywnie i ma ambitne plany na najbliższe lata.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości