W ubiegłym tygodniu z terenu prywatnej posesji we Wronowicach nieznani sprawcy ukradli 64 felgi aluminiowe wraz z oponami, dwa radia oraz osiem akumulatorów samochodowych. Złodziejski łup pochodził z zaparkowanych na placu samochodów, z których większość była uszkodzona.
Do kradzieży doszło pomiędzy 8 a 14 listopada. Właściciel posesji oszacował straty na kwotę 7 200 zł. Już po kilku dniach łascy kryminalni namierzyli i zatrzymali dwóch sprawców - 43-letniego mieszkańca Pabianic oraz jego 40-letniego znajomego z pow. łaskiego.
- Jak ustalili śledczy, sprawcy włamali się na teren posesji po rozcięciu jednego z paneli ogrodzeniowych i dwukrotnie dokonali kradzieży pod osłoną nocy. Następnie skradzione przedmioty przewozili do komórki gospodarczej użytkowanej przez jednego z nich - relacjonuje sierż. sztab. Bartłomiej Kozłowski z Komendy Powiatowej Policji w Łasku.
Sprawcy przed sprzedażą felg oddzieli od nich ogumienie, które następnie wyrzucili do lasu. Część skradzionego łupu policjantom już udało się odzyskać. Mężczyznom postawiono zarzut kradzieży z włamaniem. Za popełniony czyny grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze