Liczne apele służb nie przynoszą efektu. W poniedziałek (20 listopada) funkcjonariusze radomszczańskiej drogówki prowadzili prewencyjny pomiar prędkości przy ulicy Krakowskiej. Około godz. 19:00 mundurowi zatrzymali mężczyznę, który pędził samochodem z prędkością aż 127 km/h.
- Kierowca, którym okazał się 41-letni mieszkaniec gminy Kamieńsk, został ukarany przez policjantów mandatem w wysokości 5000 złotych oraz 15 punktów karnych - komentuje mł. asp. Dariusz Kaczmarek z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.
Reklama
Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Przez najbliższe trzy miesięce 41-latek będzie mógł podróżować wyłącznie na siedzeniu pasażera. Mundurowi apelują do kierowców o rozwagę na drodze.
- Kierowanie pojazdem mechanicznym z taką prędkością stwarza zagrożenie dla samego kierującego, jak również innych użytkowników ruchu drogowego - dodaje mł asp. Dariusz Kaczmarek.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze