26-latek został zatrzymany za kradzieże alkoholu w markecie na terenie Sieradza. Straty oszacowano na ponad 1600 zł. Mężczyźnie grozi kara pięciu lat pozbawienia wolności.
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu otrzymali informację o kradzieżach alkoholu w jednym z marketów spożywczych na terenie Sieradza.
- Złodziej wykorzystując nieuwagę personelu podchodził do regałów, skąd brał towar i chował go w torbę. Następnie przekraczał linię kas, nie płacąc za niego. Policjanci zbierali materiał dowodowy, przeglądali i analizowali zapisy monitoringu, współpracując również z personelem sklepu. Trop prowadził do 26-letniego mieszkańca powiatu zduńskowolskiego, który miał na swoim koncie podobne przestępstwa. Okazało się, że mężczyzna w kwietniu i czerwcu ukradł alkohol na łączną kwotę ponad 1600 złotych - informuje asp. szt. Agnieszka Kulawiecka z Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu.
Reklama
Mężczyzna został zatrzymany na początku lipca. Usłyszał dwa zarzuty kradzieży, w trakcie przesłuchania przyznał się do popełnienia tych czynów. Tłumaczył, że skradziony towar sprzedawał przypadkowym osobom, a pieniądze przeznaczał na bieżące zakupy. Za kradzież grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze