Reklama

49 stypendiów przyznanych

W Gminnym Ośrodku Kultury w Czarnożyłach 22 czerwca miała miejsce uroczysta gala wręczenia stypendiów Wójta Gminy Czarnożyły dla uzdolnionych uczniów. Wyróżnieni otrzymali nagrody w wysokości 500 zł.

Pomysł przyznawania stypendium naukowego zrodził się na jednym z zebrań wiejskich w lutym 2016 roku. Podczas sierpniowej sesji Rady Gminy Czarnożyły została podjęta uchwała o nagrodzeniu uczniów za rok szkolny 2016/2017. Wówczas wręczono 40 wyróżnień - wartość pieniężna wyniosła 400 zł.  
W minioną środę, 22 czerwca, rozdano kolejne stypendia Wójta Gminy Czarnożyły.
- Wspólnie z dyrektorami szkół, gronem pedagogicznym, pracownikami UG, radą gminy podejmujemy wiele inicjatyw na rzecz rozwoju dzieci i młodzieży – przypomina Andrzej Modrzejewski, wójt gminy Czarnożyły.
- Inwestujemy w infrastrukturę zasobów oświatowych, realizujemy projekty ekologiczne, jak np. Zielony Zakątek w szkole w Łagiewnikach, pozyskujemy sprzęt na rzecz rozwoju dzieci i młodzieży. Są to znaczące kwoty, dzięki którym możemy dużo więcej zrobić dla tych najmłodszych.
- Chciałbym powiedzieć o ostatnim sukcesie. Pozyskaliśmy 6 mln 840 tys. zł na budowę oczekiwanego od dawna żłobka oraz przedszkola. Mamy kolejne plany. Złożyliśmy wnioski na budowę boisk wielofunkcyjnych przy szkole w Łągiewnikach i Wydrzynie. Wniosek jest w ocenie i mam nadzieję, że również uzyskamy dofinansowanie. Nasza młodzież odpłaca nam się, osiągając bardzo dobre wyniki, które zauważyliśmy i postanowiliśmy docenić oraz nagrodzić.
W tym roku komisja stypendialna, kierując się określonymi kryteriami, zaakceptowała wszystkie wnioski, a wójt przyznał 49 uczniom stypendium w wysokości 500 zł. Na uroczystości, oprócz stypendystów wraz z rodzicami, gościli również przewodniczący rady gminy Jerzy Łabęcki, skarbnik gminy Barbara Cieślak, sekretarz Piotr Kędzia, pracownik ds. oświaty urzędu gminy Agnieszka Sasuła. Nie zabrakło dyrektorów szkół: Sylwii Marciniak z Łagiewnik, Moniki Boruń z Wydrzyna oraz Urszuli Łebek wspólnie z wicedyrektor szkoły w Czarnożyłach Alicją Śnieturą. W trakcie wręczania stypendiów  umiejętności artystyczne zaprezentowali uczniowie z koła piosenki przy Szkole Podstawowej w Wydrzynie.
- W dobrym nastroju kończę rok szkolny, stypendium jest dla mnie nagrodą za średnią 5,41 – przyznaje Lena Skalec z V klasy SP w Czarnożyłach.
- Jestem bardzo dumny z córki, że osiągnęła tak dobre wyniki. Chce się uczyć i niech się uczy, życzę jej jak najlepiej – mówi Krzysztof Skalec, tata Leny.
Dawid Rojak z kl. IV w Wydrzynie w wakacje wybiera się m.in. na obóz sportowy.
- Oczywiście jesteśmy dumni, nieraz trzeba pomóc i dopilnować, ale bardzo wspieramy syna – podkreśla Tomasz Rojak, tata Dawida.
Na koniec uroczystości na wszystkich zgromadzonych czekał tort.

 

Reklama

Katarzyna Cieślik
[email protected]

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości