Sport, relaks i dobra zabawa przyświecają tegorocznym obchodom Dni Osjakowa.
Ponad 40 uczestników wyruszyło by podziwiać przepiękne tereny gminy Osjaków z poziomu lustra Warty. Gminny Ośrodek Kultury w Osjakowie po raz siódmy zorganizował spływ kajakowy. Trasa wjedzie od Osjakowa do Konopnicy, stamtąd uczestnicy wrócą autokarem aby wspólnie biesiadować.
- Dzień pierwszy jest typowo sportowo-rekreacyjny. Kończy się on wspólną biesiadą, połączoną wieczorem z obrzędowością, którą jest starodawny zwyczaj nocy świętojańskiej, zwanej też nocą kupały, kupalnocką - mówi Mirosława Kłobus, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Osjakowie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze