Reklama

ALEŻ TO BYŁ DZIEŃ

09/06/2022 10:51
We wtorek, 7 czerwca, uczniowie Szkoły Podstawowej w Parcicach w gminie Czastary, spotkali się ze strażakami Ochotniczej Straży Pożarnej z tej miejscowości. Dzieci szczęśliwe i pozytywnie wymęczone, wróciły do swoich domów.

Tematem spotkania było przybliżenie młodym obywatelom tej gminy pracy strażaka ochotnika – pracy trudnej i czasami bardzo niebezpiecznej. Druhowie poka zali dzieciom, jaki sprzęt jest niezbędny podczas różnych akcji. Miały one również okazję zobaczyć, w jaki sposób można komuś pomóc, zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Same też m ogły spróbować swoich sił w ćwiczeniach udzielania pierwszej pomocy na fantomie.

Spotkanie okazało się do brą okazją do tego, aby przypomnieć - przed rozpoczynającymi się lada moment wakacjami - podstawowe zasady bezpieczeństwa m. in. podczas wypoczynku nad wodą, czy zabaw na podwórku.

- Uczniom chyba najbardziej podobało się w czasie naszej wizyty, kiedy strąc ali pachoł ki przy pomocy linii szybkiego natarcia – cieszą się druhowie parcickiej jednostki. - Dużą atrakcją była dla nich t eż możliwość wejścia do kabiny wozu strażackiego.

S potkanie zakończyło się wspólnym, pamiątkowym zdjęciem.

[caption id="attachment_3926" align="alignnone" width="2048"]

Ochotnicza Straż Pożarna w Parcicach[/caption]

Aplikacja na Androida

Reklama

Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości