Reklama

Apele nie pomagają. Kolejni kierowcy na podwójnym gazie!

Wczoraj (26 lutego) bełchatowskiej drogówki prowadzili wyrywkowe kontrole trzeźwości, a także sprawdzali, czy kierowcy nie znajdują się pod wpływem substancji psychoaktywnych. Badaniu trzeźwości poddano 120 kierujących. W trakcie akcji policjanci ujawnili aż 37 naruszeń przepisów.

Patrole ruchu drogowego od wczesnych godzin porannych były rozlokowane na najważniejszych ciągach komunikacyjnych oraz na pojedynczych drogach gminnych. Jaki był cel tych działań?

- Akcja ukierunkowana była na przeprowadzenie kontroli maksymalnej ilości kierowców i zatrzymanie tych, którzy kierowali pojazdem pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Wszystko po to, aby poprawić bezpieczeństwo w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszyć liczbę zdarzeń drogowych, w tym spowodowanych właśnie przez nietrzeźwych bądź odurzonych kierujących - komentuje nadkom. Iwona Kaszewska, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie. 

Reklama

Oprócz trzeźwości mundurowi sprawdzali m.in., czy kierujący i pasażerowie stosują pasy bezpieczeństwa. Łącznie ponad w trakcie 120 kontroli funkcjonariusze ujawnili 37 naruszeń przepisów. Żaden z kontrolowanych kierujących nie prowadził pojazdu po zażyciu narkotyków, jednak aż trzech z nich było pod wpływem alkoholu. Stracili oni prawo jazdy, a za swoje nieodpowiedzialne zachowanie staną także przed sądem. 

Mundurowi przypominają, że pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drodze. 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości