Reklama

ARESZT DLA 37-LETNIEGO AGRESORA. JAKO RECYDYWA ODPOWIE ZA ZNISZCZENIE MIENIA I...

01/07/2022 21:58

Wieluńscy policjanci zatrzymali 37- latka, podejrzanego o zniszczenie drzwi w jednym z lokali mieszkalnych na terenie Wielunia oraz naruszenie miru domowego. Mężczyzna za popełnione przestępstwa odpowie w warunkach recydywy. Na wniosek prokuratora sąd tymczasowo aresztował mężczyznę na trzy miesiące.




We wtorek, 28 czerwca, ok. godz. 18:50 dyżurny wieluńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o uszkodzeniu mienia na terenie Wielunia.

- Skierowani na miejsce policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego ustalili, że do drzwi jednego z lokali mieszkalnych dobijał się mężczyzna - relacjonuje st.asp. Katarzyna Grela, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu.

- Wandal uszkodził drzwi mieszkania, w które uderzał rękoma i szarpał za klamkę. Mężczyzna na tym nie poprzestał w dalszym ciągu zachowywał się agresywnie. Następnie wtargnął do innego lokalu wykorzystując fakt, iż mieszkająca w nim kobieta, zaniepokojona hałasem na korytarzu, uchyliła drzwi. Awanturnik nie chciał opuścić jej mieszkania, głośno krzyczał wymachiwał rękoma. Kobieta obawiając się o swoje bezpieczeństwo uciekła na korytarz. Wtedy również mężczyzna opuścił budynek. Mundurowi ustalili rysopis sprawcy i natychmiast  rozpoczęli jego poszukiwania. Policjanci sprawdzając okolicę na jednym z osiedli zauważyli  osobę odpowiadającą rysopisowi. Rozpoznał go również świadek zdarzenia - zaznacza oficer prasowa policji.

37-latek jest dobrze znany policji. Wielokrotnie miał konflikt z prawem. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Po doprowadzeniu do Prokuratury Rejonowej w Wieluniu, usłyszał zarzuty zniszczenia mienia oraz naruszenia miru domowego.

Za swoje zachowania odpowie w warunkach recydywy. Na wniosek prokuratora, decyzją sądu, został tymczasowo aresztowany (na trzy miesiące).

- Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz podwyższony wymiar kary, nawet do 7 i pół roku pozbawienia wolności podsumowuje st.asp. Katarzyna Grela.

[caption id="attachment_4199" align="aligncenter" width="1024"]

fot.: archiwum KPP w Policji[/caption]

 
Aplikacja na Androida

Reklama

Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości