Nowym sposobem na promocje szkół ponadpodstawowych w powiecie wieluńskim stał się specjalny autobus, który w poniedziałek, 14 marca, wyruszył w trasę po szkołach podstawowych.
W długim, przegubowym autobusie, znajdują się stoiska wszystkich szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu. Uczniowie ósmych klas mają okazję porozmawiać również z nauczycielami i starszymi kolegami ze szkół średnich.
Pierwszym przystankiem była szkoła w Ostrówku, podczas rozpoczęcia akcji dyrektor Andrzej Jażdżyk nie krył zadowolenia, że absolwenci podstawówek w takiej ciekawej formie mogą zapoznać się z ofertą szkół. Do wnikliwego zapoznania się z wszystkimi kierunkami zachęcał, obecny na pierwszym przystanku autobusu, Krzysztof Dziuba, wicestarosta wieluński.
– EduEWI BUS przyjechał tutaj dla Was, wykorzystajcie ten czas, żeby zapoznać się ze wszystkim, kierunkami naszych szkół, wszystkie nasze szkoły są bardzo dobre, wybierzcie kierunek zgodny z waszymi umiejętnościami i pasjami – mówił do młodzieży z Ostrówka wicestarosta.
Widać, że szkoły średnie długo przygotowywały się do tego wyjazdu stoiska są bardzo ciekawe, można między innymi za pomocą specjalnych gogli odbyć wirtualną podróż do I Liceum. Organizatorzy przez kilkanaście dni planują objechać wszystkie gminy powiatu i zatrzymać się w największych szkołach podstawowych, mniejsze szkoły zostały zaproszone aby przyjechać do najbliższej lokalizacji postoju autobusu.
Antoni Zych
[email protected]
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze