Reklama

Bez pasów i prawa jazdy chciał wyminąć pojazdy na przejeździe kolejowym

Nawet 30 tysięcy złotych grzywny grozi 35-latkowi, który próbował ominąć pojazdy oczekujące na otwarcie ruchu na przejeździe kolejowym. Mężczyzna został złapany na gorącym uczynku przez funkcjonariuszy drogówki. To jednak nie koniec jego kłopotów. 

Do wspomnianego zdarzenia doszło wczoraj (27 lutego) na przejeździe kolejowym przy ul. Grabowskiej w Ostrzeszowie. 35-letni mieszkaniec gminy Doruchów wyraźnie nie mógł doczekać się otwarcia rogatek, więc postanowił ominąć auta, które oczekiwały na podniesienie szlabanów. Na jego nieszczęście - wszystko widzieli funkcjonariusze lokalnej drogówki. 

- Ponadto po zatrzymaniu pojazdu okazało się, że mężczyzna nie korzystał z pasów bezpieczeństwa, a sprawdzenie 35-letniego mieszkańca gm. Doruchów w policyjnym systemie pozwoliło na ujawnienie, że kierował on pojazdem nie posiadając do tego uprawnień - komentuje asp. sztab. Magdalena Hańdziuk, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie. 

Reklama

Sprawa swój finał będzie mieć w sądzie. Za jazdę bez uprawnień mężczyźnie grozi kara nawet do 30 tysięcy złotych grzywny oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. 35-latek nie uniknie także odpowiedzialności za dwa pozostałe wykroczenia. 

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 28/02/2025 15:01
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości