Powiat Wieluński jako jeden z 41 samorządów województwa łódzkiego uczestniczył w projekcie dotyczącym obsługi przedsiębiorców. Swoją aktywność w tym samym wydarzeniu zaznaczyły także gminy Pajęczno, Sokolniki i Wieruszów. - Niestety w gronie samorządów uczestniczących w projekcie, mającym na celu lepsze przygotowanie do walki o inwestora, nie spotkałem przedstawiciela gminy Wieluń – mówi rozgoryczony wicestarosta wieluński.
W ubiegłym tygodniu w Łodzi miał miejsce finał projektu, podczas którego m.in. wicestarosta wieluński Krzysztof Dziuba odebrał certyfikat potwierdzający ukończenie projektu.
– Dzięki naszemu udziałowi w projekcie w ofercie województwa łódzkiego dla inwestorów, znajdą się tereny inwestycyjne gminy Wieluń. Podczas spotkania z zazdrością patrzyłem na ofertę inwestycyjną chociażby niedalekiego Sieradza, który w ostatnich latach sprzedał inwestorom kilkadziesiąt hektarów gruntów, na których zainwestowane zostało ponad miliard złotych – relacjonuje samorządowiec.
- Takie inwestycje to miejsca pracy i lokalne podatki za które można inwestować w infrastrukturę dla mieszkańców. Niestety w gronie samorządów uczestniczących w projekcie, mającym na celu lepsze przygotowanie do walki o inwestora, nie spotkałem przedstawiciela gminy Wieluń – mówi rozgoryczony wicestarosta.
W ramach projektu pracownicy samorządów, biorących udział w projekcie, przeszli specjalistyczne szkolenia, przygotowana została profesjonalna oferta inwestycyjna oraz wizytówka internetowa. To Samorządy biorące udział w projekcie będą również przedstawiane potencjalnym inwestorom, podczas działań takich jak targi czy misje zagraniczne, organizowane przez województwo łódzkie.
Sławomir Rajch
[email protected]
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze