100 złotych łapówki chciał wręczyć policjantom kierowca, który w piątek 14 czerwca, przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. Do zdarzenia doszło w miejscowości Kopaniny, w gminie Lututów.
63-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego jechał osobową toyotą w piątek po godz. 10 z szybkością 87 km na godzinę, podczas gdy dopuszczalna prędkość w tym miejscu wynosiła 50 km na godz. Mundurowi zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej. Za popełnione wykroczenie nałożyli na niego mandat karny w wysokości 800 zł i dziewięć punktów karnych.
- Mężczyzna próbował „załatwić sprawę” i wyciągnął z kieszeni dwa banknoty, proponując ich wręczenie w zamian za odstąpienie od czynności – mówi asp. Piotr Siemicki, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie. - Stróże prawa poinformowali go, że taka propozycja jest przestępstwem, ale kierowca nie odpuszczał i nadal sugerował, aby funkcjonariusze wzięli od niego sto złotych i „będzie po sprawie”.
Mundurowi zatrzymali 63-latka, który jeszcze tego samego dnia usłyszał przed prokuratorem zarzut usiłowania wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Poniesie od odpowiedzialność nie tylko za przekroczenie prędkości, ale również za przestępstwo korupcyjne. Grozi mu nawet do ośmiu lat więzienia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze