Już za nieco ponad miesiąc będziemy obchodzić święta wielkanocne. Z tej okazji Wieruszowski Dom Kultury zaprasza do udziału w dwóch konkursach. Jeden dotyczy stworzenia pracy plastycznej, a drugi ułożenia krótkiego wiersza wiosenno-świątecznego.
Pierwszy z nich nosi tytuł "Śmieszne i poważne portrety zwierząt wielkanocnych". Jest przeznaczony dla każdego. Uczestnik ma za zadanie uchwycić charakterystyczną cechę zwierząt - zabawnie lub poważnie. Autorskie portrety mogą być stworzone dowolną techniką (farby, kredki, ołówek), muszą zawierać świąteczny element. Nadesłane prace zostaną zeskanowane, dzięki czemu powstanie świąteczna galeria portretów zwierząt. Dla oryginalnych prac przewidziano nagrody.
Drugi konkurs to coś dla literatów. Trzeba bowiem ułożyć wiersz w ramach "Świątecznych Wierszowajek". Praca musi dotyczyć okresu wiosenno-świątecznego, może zawierać maksymalnie 1000 znaków. Organizatorzy czekają na oryginalne, rymowane prace, te skopiowane z internetu będą dyskwalifikowane. Chętni mogą wysyłać swoje utwory na adres [email protected]. Najlepsze z nich zostaną wykorzystane do nagrania świątecznego audiobooka. Dla najlepszych autorów przewidziano nagrody.
W obydwu konkursach swoje prace można przesyłać do piątku, 15 marca br.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze