W miniony weekend czterech kierowców straciło prawy jazdy na terenie powiatu pajęczańskiego. Powód? Zbyt szybka jazda.
Aż trzech kierowców straciło uprawnienia w miejscowości Skąpa w gminie Strzelce Wielkie. Pierwszy jechał 104 km/h, drugi 106 km/h, a trzeci 101 km/h. Co ciekawe, działo się to na przestrzeni trzech dni. Obowiązuje tam ograniczenie do 50 km/h, dlatego też w związku z tym, że kierowcy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, stracili prawo uprawnienia na trzy miesiące. Otrzymali też wysokie mandaty oraz punkty karne. Czwarty kierowca dopuścił się podobnego wykroczenia i też poniósł taką samą karę - tyle tylko, że on przekroczył prędkość w Kodraniu, gdzie jechał 112 km/h.
- Od początku 2024 roku na terenie powiatu pajęczańskiego za przekroczenie prędkości zatrzymano 75 uprawnień do kierowania - informuje asp. Wioletta Mielczarek, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie.
Reklama
Policja przypomina i apeluje do kierowców o zdjęcie nogi z gazu. Nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków. Zwłaszcza w obszarze zabudowanym, gdzie pojawiają się piesi, a czasu na reakcję może nam po prostu zabraknąć.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze