Wielkimi brawami przyjęto ogłoszenie zakończenia roku szkolnego przez starostę Macieja Brysia podczas powiatowej uroczystości, która z tej okazji odbyła się w środę, 19 czerwca, w II Liceum Ogólnokształcącym im. J. Korczaka w Wieluniu.
Uroczystość była podsumowaniem całorocznej pracy szkół i innych placówek oświatowych prowadzonych przez powiat. Odnotowano w tym czasie szereg sukcesów.
- Wasze osiągnięcia są dowodem na to, że ciężka praca, wytrwałość i determinacja przynoszą znakomite rezultaty – mówił do uczniów podczas swojego wystąpienia Maciej Bryś. - Wasze sukcesy naukowe, sportowe i artystyczne, pokazują, że w powiecie wieluńskim mamy wspaniałe talenty, które mogą osiągnąć wiele.
49 uczniów za swoje osiągnięcia, otrzymało wyróżnienia starosty. W poszczególnych placówkach byli to:
- Julia Urbanek, Maja Rychlik, Wiktoria Wiśniewska, Kacper Żóraw, Anna Karcz, Michał Patacz, Zuzanna Girek, Natalia Latus, Michał Bator (I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Wieluniu),
- Wiktoria Francka, Fabian Marciniak, Krzysztof Trocha, Jakub Mrowiec, Lena Beśka, Alicja Cieśla, Adam Nowak, Filip Pakuła, Nina Szmaj, Alicja Bąk (II Liceum Ogólnokształcące im. J. Korczaka w Wieluniu),
- Mateusz Patyk, Kyrylo Koliesnichenko, Sandra Jacaszek, Wiktoria Baranowska, Patrycja Owczarek, Piotr Nagielski, Aleksandra Pawełczak, Michalina Dwornicka (Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu),
- Mateusz Sujka, Natalia Kowalik, Kamil Betka, Hubert Rogalewicz, Jakub Kozłowski (Zespół Szkół nr 2 im. J. Długosza w Wieluniu),
- Wojciech Zakręta, Bartosz Andrzejak, Bartosz Ciężki, Bartłomiej Janik (Zespół Szkół nr 3 im. M. Kopernika w Wieluniu),
- Katarzyna Kornatowska, Jakub Wyrembak, Maja Tarnowska, Kamil Bagiński (Zespół Szkół Specjalnych w Wieluniu),
- Martyna Cielas, Marta Banasiak, Robert Jędras (Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Gromadzicach),
- Nikola Antosik, Kuba Zając, Antoni Michałczyk, Julia Szymanek (Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu),
- Karina Lipinska, Wiktor Marchewka (Międzyszkolna Bursa w Wieluniu).
Wielką rolę w uzyskaniu sukcesów przez uczniów odegrali nauczyciele i wychowawcy. Ich pracę podsumował Maciej Bryś.
- Wasza pasja, zaangażowanie i nieustanna praca na rzecz rozwoju uczniów, zasługują na najwyższe uznanie – mówił. - Dzięki wam, nasi uczniowie nie tylko zdobywają wiedzę, ale również rozwijają swoje umiejętności i talenty. Jesteście nieocenionym wsparciem i przewodnikami w ich edukacyjnej podróży.
Tutaj wyróżniono 37 osób. Są to:
- Dorota Eichstaedt i Aleksandra Antosik – Karasek (I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki),
- Marzena Szlawska, Monika Płóciennik, Adam Bednarz, Jarosław Kubat, Ewelina Idczak – Majda, Małgorzata Jarczak, Milena Kornacka, Agnieszka Mysakowska (II Liceum Ogólnokształcące im. J. Korczaka),
- Katarzyna Kałuża, Marta Konieczna – Kucharska, Agata Siurdyban, Katarzyna Rózga, Barbara Kula, Iwona Wąs, Mariusz Bącela, Robert Grabowski (Zespół Szkół nr 1),
- Magdalena Salejda, Paweł Przywojski, Agata Stefaniak, Mirosław Kamiński, Anna Kozieł (Zespół Szkół nr 2 im. J. Długosza),
- Tomasz Orłowski, Ewa Sztuka, Marlena Piojda (Zespół Szkół nr 3 im. M. Kopernika),
- Anita Brzezińska, Danuta Kaźmierczuk, Julita Pol – Jankowska (Zespół Szkół Specjalnych),
- Iwona Czyż – Pilarska, Ewelina Parzyjagła, Joanna Kuszaj (Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy),
- Jagoda Wojewódka (Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu),
- Justyna Dworak (Międzyszkolna Bursa),
- Sylwia Falkowska, Daria Buk, Donata Sitek (Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna).
Uroczystość była okazją do wręczenia dwóm osobom aktów powołania na stanowiska dyrektorów po wygraniu przez nie w kwietniu konkursów - Barbarze Mazur w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Gromadzicach i Zbigniewowi Wiśniewskiemu w I LO W Wieluniu.
Finałem powiatowego zakończenia roku szkolnego był spektakl „Pre-Matura Fever”, który przygotowała młodzież z II LO im. J. Korczaka pod bacznym okiem Zbigniewa Krzemińskiego.
Zobacz także:
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze