W poniedziałek 25 sierpnia, w remizie OSP KSRG Działoszyn, uroczyście podpisano umowy na dotacje z województwa łódzkiego dla jednostek OSP powiatu pajęczańskiego. Wsparcie finansowe na rzecz ochrony osobistej strażaków i systemu łączności powędrowało do ośmiu jednostek, a łączna kwota dofinansowania przekroczyła 151 tysięcy złotych.
Województwo łódzkie rozstrzygnęło konkurs pn. „Wsparcie ochrony osobistej strażaków OSP i systemu łączności”. Łącznie rozdysponowano niemal 2 mln zł na doposażenie jednostek ochotniczych straży pożarnych. Wśród zwycięzców znalazło się osiem jednostek OSP z powiatu pajęczańskiego. W sumie trafi do nich 151 141 zł.
Celem konkursu było podniesienie poziomu bezpieczeństwa publicznego oraz poprawa warunków pracy strażaków ochotników. Jednostki OSP będą mogły przeznaczyć środki m.in. na zakup specjalistycznej odzieży ochronnej, hełmów, rękawic, aparatów oddechowych czy sygnalizatorów bezruchu. Dzięki temu strażacy będą lepiej chronieni podczas akcji, a mieszkańcy zyskają pewność, że pomoc przyjdzie szybciej i bezpieczniej.
25 sierpnia w strażnicy OSP KSRG Działoszyn zgromadzili się przedstawiciele jednostek ochotniczych straży pożarnych powiatu pajęczańskiego, aby podpisać umowy z wicemarszałek województwa łódzkiego Agnieszką Ryś, w towarzystwie wiceministra rolnictwa Adama Nowaka, radnego sejmiku wojewódzkiego Macieja Sulgana oraz dyrektora departamentu bezpieczeństwa i kontroli Ryszarda Wiśniewskiego.
Dofinansowanie trafi do ośmiu jednostek OSP z powiatu pajęczańskiego:
OSP Działoszyn – 19 980 zł
OSP Nowa Brzeźnica – 20 000 zł
OSP Dębowiec, gm. Strzelce Wielkie – 20 000 zł
OSP Gawłów, gm. Rząśnia – 20 000 zł
OSP Sulmierzyce – 20 000 zł
OSP Zamoście, gm. Strzelce Wielkie – 20 000 zł
OSP Stara Brzeźnica, gm. Nowa Brzeźnica – 11 325 zł
OSP Szczyty, gm. Działoszyn – 19 836 zł
Łączna wartość przyznanych dotacji dla powiatu pajęczańskiego to 151 141 zł.
- Jestem bardzo szczęśliwa, że mogę wam dzisiaj pogratulować. Wasze wnioski zyskały aprobatę, bo były najlepsze - a nie było łatwo – zwróciła się do reprezentantów jednostek Agnieszka Ryś, wicemarszałek województwa łódzkiego.
Doposażenie strażaków to nie tylko inwestycja w bezpieczeństwo druhów, ale także w bezpieczeństwo mieszkańców. OSP w powiecie pajęczańskim należą do najaktywniejszych w regionie, biorąc udział w licznych akcjach ratowniczo - gaśniczych, w tym w pożarach, wypadkach drogowych i akcjach powodziowych.
Dzięki dofinansowaniu strażacy będą mogli działać szybciej, skuteczniej i bezpieczniej.
Konkurs pokazał, że wsparcie finansowe dla OSP to realna pomoc dla lokalnych społeczności. Powiat pajęczański zyskał ponad 151 tys. zł na sprzęt niezbędny dla bezpieczeństwa i komfortu służby druhów ochotników. To dowód, że samorząd wojewódzki dostrzega ogromną rolę ochotniczych straży pożarnych i ich wkład w bezpieczeństwo regionu.
- Każda złotówka przeznaczona na bezpieczeństwo to inwestycja w ludzi – w strażaków ochotników, którzy codziennie stoją na straży naszego spokoju. Myślę, że ten nabór pokazuje, że samorząd województwa łódzkiego dba o sprawy strażaków – podsumował wiceminister rolnictwa i radny wojewódzki, a także strażak, Adam Nowak.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze