Reklama

Druhowie OSP Popowice trafili na złoto podczas wykopów

Niesamowita historia. Rzec można z tych: „bogatemu, to i byk się ocieli”. Druhowie z OSP Popowice w gminie Pątnów kopali, dłubali i się dogrzebali. Na żyłę złota trafili i samochód kupili.

Ekscytujący wpis opublikowała OSP Popowice w mediach społecznościowych, w piątek 15 maja. Z uwagi na elektryzujące treści w nim zawarte, cytujemy dosłownie:

„Zgodnie z legendą o ZŁOCIE na naszym terenie, przekazywaną ustnie z pokolenia na pokolenie, nasz najstarszy druh Jan wskazywał nam miejsca, my kopaliśmy. ZŁOTO zostało odnalezione, jego wartość jest imponująca, za część ZŁOTA zamówiliśmy nowy ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Mercedesa Actrosa L. Reszta złota została bezpiecznie ulokowana w banku.”

Reklama

Oczywiście to żart. Tak naprawdę OSP Popowice poprawiła i zreorganizowała system odprowadzania wody z terenu OSP. Szlachetnego kruszcu nie wydobywali, ale robotę wykonali siłą własnych rąk, a poczucie humoru ich nie opuszcza. Tak trzymać!

Miejsce zdarzenia mapa Wieluń
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 15/05/2026 19:42
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości