Reklama

Dwa auta pozyskali, a jeden oddali

Nowy lekki samochód ratownictwa technicznego marki Iveco zaparkował w garażu OSP KSRG Makowiska w lutym. W ostatnią sobotę, 10 lipca, nastąpiło uroczyste przekazanie i poświęcenie tego wozu, ale też pozyskanego od KP PSP w Pajęcznie opla astry. Jednostka z Makowisk swojego forda transita podarowała natomiast straży w Niwiskach Górnych.

Zakup nowego pojazdu dla OSP KSRG Makowiska był możliwy dzięki przyznanym dofinansowaniom na ten cel: 150 tys. zł ze środków Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, 150 tys. zł z MSWiA oraz  91 tys. 994 zł z budżetu gminy Pajęczno. Za dokładnie 392 tys. zł przedsiębiorstwo z Częstochowy dostarczyło lekki samochód ratownictwa technicznego, marki Iveco, z funkcją gaszenia. Wyczekiwany wóz 12 lutego został oficjalnie przywitany w jednostce. Tabor jednostki z Makowisk znów się powiększył w maju. KP PSP w Pajęcznie podarowała jej bowiem samochód operacyjny SLOp opel astra. W sobotę, 10 lipca, była w końcu okazja, by uroczyście przekazać i poświęcić wozy oraz podziękować za pomoc w ich nabyciu.
- To jest ważna istotna chwila dla waszej jednostki. Pamiętam dobrze zebranie sprawozdawcze, bodajże 2 lata temu, kiedy miałem przyjemność także w nim uczestniczyć i  narodziła się wtedy dyskusja o potrzebie lekkiego wozu bojowego – wspomina poseł Paweł Rychlik.
- Obok naprawdę bardzo porządnego MANa, potrzebny był wam samochód przede wszystkim do zdarzeń drogowych na drodze krajowej. Dzięki współpracy zarówno szczebla rządowego, komendy głównej, jak i gminy Pajęczno dzisiaj możemy się cieszyć tym nabytkiem. Życzę, żeby służył przede wszystkim do szkoleń, działań prewencyjnych, ale przez natężenie ruchu na drodze krajowej niestety trzeba przyznać, że z pewnością będzie też wykorzystywany do zadań ratowniczych. Za dotychczasowe działania i akcje bardzo dziękuję.  
Aktu poświęcenia pojazdów dokonał ks. Kamil Zadrożny w zastępstwie za proboszcza parafii w Makowiskach, ks. Andrzeja Chrzanowskiego. Jednostka oficjalnie powitała dwa wozy, a jednego pożegnała. Zarząd OSP w porozumieniu z burmistrzem podjął uchwałę o przekazaniu lekkiego forda transita dla OSP w Niwiskach Górnych. To już drugi podarowany samochód, bo wcześniej już z Makowisk do Niwisk trafił żuk. 
- Cieszę się, że możemy manewrować tym taborem, który mamy. Liczę, że ten już wysłużony ford będzie dalej służył druhom w Niwiskach Górnych, bo trzeba stwierdzić, że tam jest jeszcze bardziej wysłużony żuk i będziemy myśleć, co z nim zrobić – zapewnia Piotr Mielczarek, burmistrz Pajęczna. 
- Nowy samochód w Makowiskach służy już od jakiegoś czasu i oby, tak jak powiedział pan poseł, służył tylko ćwiczeniom, a jak najmniej uczestniczył w akcjach. Niezmiernie ważne, aby taka jednostka, jedyna w naszej gminie włączona do KSRG, była dobrze wyposażona.  Z  tych sprzętów, których przybywa bardzo się cieszę. Dziękuję, szczególnie panu posłowi i wszystkim, którzy zaangażowali się w pozyskanie tego wozu – dodaje Mielczarek.  
W trakcie uroczystości jeden z druhów OSP Makowiska został doceniony za swoją pracę. Odznaczenie ,,Strażaka wzorowego’’ otrzymał Kacper Mesjasz. 

Katarzyna Cieślik
[email protected]

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości