Reklama

Dwaj obywatele Kolumbii zatrzymani za uprawę konopi indyjskich

Wieluńscy policjanci zatrzymali dwóch cudzoziemców, którzy w wynajmowanym mieszkaniu prowadzili nielegalną uprawę konopi indyjskich. Funkcjonariusze wkroczyli do lokalu 17 listopada podczas działań związanych z kontrolą legalności pobytu obcokrajowców na terenie Polski. Już na początku przeszukania ujawniono dwie rośliny konopi innych niż włókniste.

Podczas dalszej kontroli policjanci znaleźli dwa woreczki marihuany o łącznej wadze 6,5 grama. Na miejscu zatrzymano 32-letniego i 27-letniego obywatela Kolumbii, którzy trafili do policyjnego aresztu. Zabezpieczone środki zostaną poddane analizie, a sprawę nadzoruje wieluńska prokuratura.

Obydwaj mężczyźni usłyszeli zarzut uprawy konopi oraz posiadania środków odurzających, za co grozi im teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności - relacjonuje st. asp. Katarzyna Stefaniak z Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu. 

Reklama

Policja zapowiada kolejne działania wymierzone w nielegalną uprawę i handel narkotykami, a także kontrole dotyczące pobytu cudzoziemców na terenie powiatu.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 18/11/2025 11:29
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości