W Mistrzostwach Powiatu Wieluńskiego w koszykówce w ramach Licealiady 2021/2022 najlepsi okazali się uczniowie oraz uczennice I LO w Wieluniu.
15 i 16 marca w nowej hali przy Zespole Szkół nr 1 w Wieluniu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w koszykówce chłopców i dziewcząt, inaugurujące rozgrywki Licealiady na tym obiekcie.
Wśród drużyn męskich pierwsze miejsce zajęła reprezentacja I LO (w składzie Nikodem Biniecki, Szymon Kucharski, Filip Miarka, Michał Molenda, Kacper Pilarz, Patryk Piwnicki, Jakub Strycharek, Aleksander Szczepanowski, Adam Dymalski, Miłosz Ściebura, Adam Świątek, Szymon Świerczyński oraz Sebastian Muszalski), a tuż za nią uplasowały się zespoły z ZS1 oraz II LO.
W rywalizacji żeńskiej zwyciężyły uczennice również z I LO - Julia Budek, Zuzanna Chłodna, Weronika Dębska, Agata Dubas, Nadia Klimas, Marta Kowalewska, Rozalia Pietraszewska, Lidia Płuciennik, Kinga Swiątczak, Anna Witczak, Karolina Wolniak i Julia Muszyńska. Na podium znalazły się jeszcze drużyny z ZS3 oraz ZS1.
Zwycięskie zespoły trenowały pod okiem Grzegorza Żabickiego. Przed nimi teraz Półfinały Mistrzostw Województwa. Dziewczęta zagrają 25 marca w Łasku, a chłopcy 28 marca w Zduńskiej Woli.
Katarzyna Cieślik
[email protected]
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze