Reklama

Jechał za szybko i lekceważył przepisy. Był kompletnie pijany

Szczytem nieodpowiedzialności wykazał się 52-letni mieszkaniec powiatu pajęczańskiego, który nie dość, że wsiadł za kierownicę pod wpływem alkoholu, to jeszcze przekroczył prędkość oraz ignorował przepisy ruchu drogowego. Mężczyzna odpowie teraz za szereg popełnionych wykroczeń oraz kierowanie w stanie nietrzeźwości.

W niedzielę (23 marca) w Białej funkcjonariusze pajęczańskiej drogówki zauważyli samochód osobowy. którego kierujący zlekceważył linię podwójną ciągłą oraz wyprzedził inny samochód na oznakowanym przejściu dla pieszych. Ponadto kierowca jechał stanowczo za szybko. Mundurowi postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej.

Kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość o 28 km/h. Za kierownicą forda siedział 52-letni mieszkaniec powiatu pajęczańskiego. Nie miał również zapiętych pasów bezpieczeństwa. Mundurowi od mężczyzny wyczuli woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie - komentuje asp. Wioletta Mielczarek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Pajęcznie. 

Reklama

Mężczyzna za popełnione wykroczenia oraz jazdę pod wpływem alkoholu odpowie przed sądem. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie grozi mu trzy lata pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna. Policja przypomina - alkohol, brawura i lekceważenie przepisów drogowych mogą doprowadzić do tragedii.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 25/03/2025 11:53
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości