Reklama

Jechali na podwójnym gazie. Pijani obcokrajowcy zatrzymani!

Nawet trzy lata więzienia grożą 31-letniemu Gruzinowi oraz 31-letniemu mieszkańcowi Ukrainy, którzy w miniony weekend poruszali się po okolicznych drogach "na podwójnym gazie". Obaj mężczyźni trafili natychmiast do policyjnego aresztu i usłyszeli już prokuratorskie zarzuty. 

Do pierwszej interwencji doszło w nocy z piątku na sobotę (17/18 maja). Dwóch 21-latków zwróciło uwagę na osobowego golfa, którego kierujący miał problemy z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy. Mężczyźni zatrzymali kierowcę na jednej ze stacji paliw.

Reklama

- Widząc zataczającego się kierowcę auta, mężczyźni zabrali mu kluczyki od pojazdu i powiadomili policjantów. Do czasu przyjazdu mundurowych, nie pozwolili kierującemu się oddalić. Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało, że kierujący volkswagenem 31-letni Gruzin miał w organizmie 1,5 promila alkoholu - komentuje podkom. Małgorzata Michaś, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

W niedzielny wieczór do podobnej interwencji doszło na stacji benzynowej w Grabowie nad Prosną. Interweniujący na miejscu funkcjonariusze skontrolowali trzeźwość 31-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna "wydmuchał" niemal 3 promile. 

Reklama

- Policjanci apelują do kierowców o rozsądek, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego! Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia - dodaje podkom. Małgorzata Michaś.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości