Jednostka OSP Suchowola doczekała się nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Uroczyste powitanie wozu nastąpiło w czwartek, 12 października.
Lekki samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Peugeot Boxer (zakupiony w Częstochowie) to nowy nabytek straży w Suchowoli. Wóz został przyprowadzony do jednostki w czwartek, 12 października. W tym ważnym wydarzeniu uczestniczyli druhowie z OSP Suchowola, koledzy strażacy z OSP Biała i OSP Gawłów, radni i sołtysi z Suchowoli, Koło Gospodyń Wiejskich „Suchowolanki”, mieszkańcy wsi oraz zaproszeni goście.
Kluczyki do nowego auta prezesowi OSP Suchowola Łukaszowi Szlękowi wręczył Tomasz Stolarczyk, wójt gminy Rząśnia i jednocześnie wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP. Nie zabrakło też symbolicznego ochrzczenia nowego pojazdu, którego dokonali zaproszeni goście: poseł Krzysztof Ciebiada, wiceprezes Zarządu Głównego ZOSP RP Adam Nowak, zastępca Dowódcy JRG Komendy Powiatowej PSP w Pajęcznie st. asp. Robert Balcerzak, wójt Tomasz Stolarczyk, przewodniczący Rady Gminy w Rząśni Jarosław Popławski, skarbnik Agnieszka Jura, Komendant Gminny OSP Piotr Krawczyk oraz prezes Łukasz Szlęk.
Po oficjalnej części uroczystości można było obejrzeć nowy wóz.
- Poprzedni samochód Lublin służył nam 23 lata i w ostatnim czasie już nie umożliwiał nam wyjazdów na akcje – mówi Łukasz Szlęk, prezes OSP Suchowola.
- Od paru lat aktywnie staraliśmy się o nowy samochód. Już wcześniejszy prezes wnioskował o ten wóz.
Nowy pojazd kosztował 310 tys. zł. Zakup został sfinansowany przez gminę Rząśnia przy dofinansowaniu, 100 tys. zł, z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
Jednostka OSP w Suchowoli liczy 34 druhów, z czego czterech posiada wymagane uprawnienia do uczestnictwa w akcjach.
- Teraz chcemy doposażyć nasz nowy wóz, przeszkolić kolejnych druhów i będziemy gotowi do wyjazdów – podsumowuje prezes OSP Suchowola.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze