W czwartek, 26 czerwca, przedstawiciele jednostek OSP z czterech powiatów: pajęczańskiego, radomszczańskiego, bełchatowskiego oraz łaskiego podpisali umowy na dofinansowanie w ramach Programu Priorytetowego Łódzkiego Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej „EKOSTRAŻAK – edycja 2025. Łącznie, w łódzkim dofinansowano 160 jednostek OSP.
W czwartek, 26 czerwca, w jednostce OSP w Bełchatowie doszło do podpisania umów, które sfinalizowały otrzymanie grantów.
Celem programu jest zwiększenie gotowości bojowej lokalnych służb ratowniczych poprzez doposażenie ich w sprzęt specjalistyczny. Jest on wykorzystywany podczas likwidacji i usuwania skutków klęsk żywiołowych.
Dla wszystkich jednostek dofinansowanie jest kolejnym krokiem w stronę jeszcze skuteczniejszego działania w sytuacjach zagrożenia. Nowy sprzęt nie tylko zwiększy efektywność prac ratowniczych, ale również poprawi bezpieczeństwo samych strażaków.
Z naszego regionu 24 jednostki OSP otrzymały dofinansowanie do zakup sprzętu i wyposażenia.
Jedną z nich jest jednostka OSP w Sieńcu. Jej naczelnik, Dominik Ciupa mówi, że jest to ogromne wyróżnienie dla ich jednostki, bo jako jedyni z gminy Wieluń otrzymali dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
- Dzięki temu dofinansowaniu nasza jednostka wzbogaci się o nowy sprzęt, który pomoże m.in. przy lokalnych podtopieniach. Zostanie zakupiona nowa motopompa szlamowa, węże strażackie, dyski sygnalizacyjne, pachołki do oznaczenia terenu akcji oraz mostki przejazdowe na węże - wymienia naczelnik OSP w Sieńcu Dominik Ciupa.
W powiecie wieluńskim 11 jednostek otrzymało dofinansowania i przedstawia się to następująco:
- OSP w Opojowicach, gm. Czarnożyły – 20 000. 00 zł
- OSP w Głuchowie, gm. Konopnica – 20 000.00 zł
- OSP w Ludwinowie, gm. Łubnice – 20 000.00 zł
- OSP w Woli Przerębskiej, gm. Masłowice – 20 000.00 zł
- OSP w Osjakowie, gm. Osjaków - 20 000.00 zł
- OSP w Woli Rudlickiej, gm. Ostrówek - 20 000.00 zł
- OSP w Krzyworzece, gm. Mokrsko – 20 000.00 zł
- OSP w Kamionce, gm. Pątnów – 18 999.00 zł
- OSP w Wicherniku, gm. Skomlin – 20 000.00 zł
- OSP w Sieńcu, gm. Wieluń – 20 000.00 zł
- OSP w Mierzycach, gm. Wierzchlas – 20 000.00 zł.
Łączne dofinansowanie dla jednostek OSP w powiecie wieluńskim wyniosło 218 999 zł.
W powiecie pajęczańskim osiem jednostek otrzymało wsparcie finansowe:
- OSP w Szczytach, gm. Działoszyn – 18 000.00 zł
- OSP w Chorzewie, gm. Kiełczygłów - 20 000.00 zł
- OSP w Siedlcu, gm. Pajęczno – 19.927 00 zł
- OSP w Rząśni, gm. Rząśnia – 20 000.00 zł
- OSP w Mokrem, gm. Siemkowice – 19 850.00 zł
- OSP w Marzęcicach, gm. Strzelce Wielkie – 20 000.00 zł
- OSP w Sulmierzycach, gm. Sulmierzyce – 20 000.00 zł
- OSP w Wólce Prusickiej, gm. Nowa Brzeźnica – 18 796.00 zł
Łączna pozyskana kwota dofinansowania w powiecie pajęczańskim to 156 573 zł.
Jeżeli chodzi o powiat wieruszowski, to pięć jednostek otrzymało dofinansowanie:
- OSP w Biadaszkach, gm. Galewice – 20 000.00 zł
- OSP w Lututowie, gm. Lututów – 20 000.00 zł
- OSP w Tyblach, gm. Sokolniki – 19 998.00 zł
- OSP „Podzamcze” w Wieruszowie, gm. Wieruszów – 20 000.00 zł
- OPS w Kątach Walichnowskich, gm. Czastary – 18 000.00 zł
Łączna kwota dofinansowania w powiecie wieruszowskim wyniosła 97 998 zł.
W ramach programu „EKOSTRAŻAK” jednostki w powiecie wieluńskim, pajęczańskim, wieruszowskim otrzymały dofinansowanie na kwotę 473 570 zł.
Natomiast w powiecie sieradzkim trzy jednostki dostały wsparcie finansowe z tego programu:
- OSP w Kamieńsku, gm. Kamieńsk – 20 000.00 zł
- OSP w Stolcu, gm. Złoczew – 20 000.00 zł
- OSP w Rudzie, gm. Sieradz – 19 999.00 zł
Łącznie kwota dofinansowania dla jednostek z powiatu sieradzkiego wyniosła 59 999.00 zł.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze