Policjanci z komisariatu w Osjakowie zatrzymali w Wielgiem (gm. Ostrówek) 39-letniego kierowcę Mercedesa, który miał w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna złamał też obowiązujący go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Do zatrzymania doszło w niedzielę, 12 kwietnia, podczas patrolu prowadzonego przez policjantów z komisariatu w Osjakowie. Mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Mercedesa, wobec którego mieli podejrzenia, że może być objęty sądowym zakazem prowadzenia pojazdów.
Te przypuszczenia szybko się potwierdziły. Sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że 39-letni mężczyzna ma czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Na tym jednak sprawa się nie zakończyła. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Oznacza to, że odpowie nie tylko za złamanie sądowego zakazu, ale również za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.
- Prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu to skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie - akcentuje aspirant sztabowa Katarzyna Grela, rzecznik prasowa z Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu.
Przedstawicielka policji dodaje, że takie zachowanie stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia, nie tylko samego kierującego ale i innych uczestników ruchu drogowego
Nieodpowiedzialny 39-latek będzie teraz odpowiadał przed sądem za popełnione przestępstwa. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze