Reklama

Kierujący z recydywą. Wysoki mandat dla 35-latka

Trzy tysiące złotych mandatu oraz trzynaście punktów karnych - taka kara spotkała 35-letniego kierowcę, który po raz kolejny zapomniał, że lokalne drogi to nie tor wyścigowy. Mężczyzna stracił także prawo jazdy na okres trzech miesięcy. 

Funkcjonariusze drogówki w całym kraju nieustannie prowadzą pomiary prędkości, aby wyeliminować z ruchu nieodpowiedzialnych kierowców. Tak też było w miejscowości Turze (gm. Ostrzeszów), gdzie patrol policji prowadził kontrole w niedzielne popołudnie (22 czerwca). Ok. godz. 16:35 uwagę mundurowych przykuł kierowca passata.

- Kierujący nim 35-letni mieszkaniec gm. Długołęka, przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o 52 km/h. Mężczyzna popełnił wykroczenie w tzw. recydywie. Został on ukarany mandatem karnym w kwocie 3 000 złotych. Do jego konta dopisano także 13 punktów karnych - relacjonuje asp. szt. Magdalena Hańdziuk, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.

Reklama

Mężczyzna musi zapomnieć także o wakacyjnych podróżach w fotelu kierowcy, gdyż jego prawo jazdy zostało zatrzymane. Policjanci przypominają, że drogówka nie ma żadnej litości dla tych, którzy nagminnie przekraczają prędkość. Zapowiadają kolejne akcje pomiarowe na terenie wszystkich okolicznych powiatów.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości