Podopieczne Stelmacha i Kocota w wielkim stylu meldują się w finale turnieju o awans do I ligi kobiet! Po pewnym zwycięstwie nad UKS "Sokół 43" AZS AWF Katowice siatkarki z Pajęczna są o krok od wielkiego sukcesu.
Siatkarki Klubu Sportowego Pajęczno są w wybornej formie w kluczowej fazie sezonu. W rozgrywanym w Pajęcznie turnieju półfinałowym o awans do I ligi kobiet zespół prowadzony przez Andrzeja Stelmacha i Pawła Kocota pokonał UKS "Sokół 43" AZS AWF Katowice 3:1 (25:19, 25:20, 16:25, 25:19). To zwycięstwo zagwarantowało im awans do finałowej fazy zmagań, jeszcze przed ostatnim meczem grupowym.
Siatkarki Pajęczna zdominowały rywalki
Spotkanie miało niezwykle emocjonujący przebieg, a pierwsze dwa sety padły łupem gospodyń. Szczególnie w pierwszej partii KS Pajęczno pokazało charakter, odrabiając straty i zdobywając serią siedmiu punktów kluczowe prowadzenie. Wyróżniającą się postacią była atakująca Aleksandra Cabaj, która tylko w tej części meczu zdobyła osiem punktów.
Druga odsłona również przebiegała pod dyktando siatkarek z Pajęczna, które zwyciężyły 25:20. Cabaj pozostała najskuteczniejszą zawodniczką na boisku, zdobywając w sumie dwanaście punktów. W trzecim secie przewaga przeszła na stronę UKS "Sokół 43" AZS AWF Katowice, które triumfowały 25:16, ale czwarta partia ponownie należała do gospodyń. Pewna gra w ataku i skuteczność Dominiki Milun pozwoliły KS Pajęczno przypieczętować zwycięstwo 25:19 i zapewnić sobie awans do turnieju finałowego.
MVP meczu - Dominika Milun
Nagroda dla najlepszej zawodniczki spotkania trafiła do Dominiki Milun, która zdobyła 11 punktów i była jednym z filarów zespołu. Wyróżniającą się postacią były także atakującą Aleksandra Cabaj oraz środkowa, MVP wczorajszej potyczki z Szamotułami Wiktoria Kubryń. Milun odebrała nagrodę MVP z rąk burmistrza Pajęczna, Dariusza Tokarskiego.
Decydujące starcie w niedzielę
KS Pajęczno zakończy turniej półfinałowy meczem przeciwko KS Marba Sędziszów Małopolski w niedzielę o godzinie 15:00. Obie drużyny mają już zapewniony awans do turnieju finałowego, ale starcie zdecyduje o tym, kto wygra półfinałowe zmagania.
Czy KS Pajęczno utrzyma fenomenalną formę i zrobi kolejny krok w stronę historycznego awansu do I ligi kobiet? Odpowiedź poznamy już wkrótce!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze