Reklama

Kolejne oszustwo w powiecie - 64-latka straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych

64-letnia mieszkanka powiatu wieruszowskiego straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych. Kobieta w dobrej wierze zainstalowała aplikację i umożliwiła oszustom zdalny dostęp do telefonu.

Jak informuje wieruszowska policja, 64-letnia kobieta otrzymała telefon, że w ostatnich latach zostały przez nią wypracowane oszczędności na giełdzie. Jak poinformowali ją oszuści, miała postępować według instrukcji: najpierw zainstalować aplikację i nadać jej wymagane uprawnienia.

- Chwilę później oszuści przejęli dostęp do jej konta bankowego, wykonując kilka przelewów. 64-latka nieświadoma zagrożenia, założyła dodatkowe konto w innym banku przelewając pieniądze, z którego po zatwierdzeniu metodą BLIK wypłacone zostały oszczędności - mówi st. asp. Piotr Siemicki, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie. 

Reklama

Kobieta straciła w sumie kilkadziesiąt tysięcy złotych. Policja przypomina, że oszustwa z użyciem fałszywych aplikacji to coraz częstsza metoda wyłudzania pieniędzy. Przestępcy stosują zaawansowane techniki manipulacji, aby przekonać swoje ofiary do zainstalowania szkodliwego oprogramowania. Dlatego warto zawsze zachować czujność, nie ufać nieznanym linkom i dbać o bezpieczeństwo swoich urządzeń. W tym przypadku jedna decyzja kosztowała kobietę utratę oszczędności, ale stosując odpowiednie środki ostrożności, można uniknąć podobnej sytuacji.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości