Za nami kolejna udana akcja, zorganizowana przez klub Honorowych Dawców Krwi w Wieluniu, działający przy Polskim Czerwonym Krzyżu. Życiodajny płyn oddało aż 69 osób.
A zbiórka krwi została zorganizowana w niedzielę, 9 października, w Wieluńskim Domu Kultury.
Zarejestrowało się aż 77 osób. Jednak krew mogło oddać 69. W czasie akcji zebrano kolejne 31,05 litra krwi.
- Wszystkim krwiodawcom bardzo dziękujemy. Jesteśmy wdzięczni także pracownikom Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi – mówi Sylwester Brożyna, sekretarz klubu HDK w Wieluniu.
Każdy dawca tradycyjnie otrzymał bogate pakiety prezentów od sponsorów. Dodatkowo wszyscy brali udział w losowaniu nagród.
Sławomir Rajch
[email protected]
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze