Reklama

Kto złowił najwięcej?: Za nami I Powiatowe Zawody Wędkarskie dla szkół ponadpodstawowych

Choć pogoda nie sprzyjała wędkowaniu - było wietrznie i deszczowo - młodzież nie zrezygnowała z udziału w zawodach. 11 maja na Łowisku Muzyczna Dolina w Zadolu (gm. Skomlin) po raz pierwszy zorganizowano Powiatowe Zawody Wędkarskie dla szkół ponadpodstawowych.

Organizatorem wydarzenia był Zespół Szkół nr 2 w Wieluniu oraz Powiat Wieluński przy wsparciu licznych sponsorów. Inicjatorem wędkarskich zmagań był przewodniczący samorządu uczniowskiego Kamil Betka. Nad przebiegiem wydarzenia czuwała opiekunka i pedagog Anna Kozieł

- W tamtym roku, kiedy wygrałem wybory stwierdziłem, że zorganizuję pierwsze szkolne zawody wędkarskie. Było bardzo dużo zawodników, więc w tym roku zrobiliśmy drugie - opowiada Kamil. 

- Po rozmowach z panem starostą i wicestarostą stwierdziliśmy, że pójdziemy o krok dalej i stworzymy zawody dla wszystkich szkół ponadpodstawowych. Liczba osób zainteresowanych jest ogromna. Widać, że młodzież chce łowić. Nie siedzi na telefonach tylko aktywnie spędza czas z przyrodą. Jest to super inicjatywa i bardzo się cieszę, że mogę współpracować z tymi wszystkimi osobami i że jest tak duże zaangażowanie - podkreśla przewodniczący ZS2 w Wieluniu. 

Reklama

Punktualnie o godzinie 9:15 rozpoczęły się połowy. Jednym szło lepiej, innym gorzej. Niektórym niestety nie udało się nic złowić. Ryby tego dnia nie chciały współpracować. Innym z kolei ochoczo brały i co chwilę pojawiały się na haczyku.

Wśród kibiców znalazł się również łabędź, który z zaciekawieniem przyglądał się zmaganiom młodych wędkarzy i spokojnie spacerował wzdłuż brzegu.

Do udziału zgłosiło się 28 uczniów z czterech szkół z powiatu wieluńskiego: Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu, Zespołu Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu, Zespołu Szkół nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Wieluniu oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu. 

Reklama

Choć wędkarstwo najczęściej kojarzy się z mężczyznami, w zawodach udział wzięła również jedna dziewczyna, która z pełnym zaangażowaniem rywalizowała z chłopakami. 

- Od pięciu lat łowię z dziadkiem. Złowiłam dziś dwa karpie, jeden królewski, a drugi pełnołuski - mówi Julia Paprocka, uczennica Zespołu Szkół nr 3 w Wieluniu. 

- Moją sprawdzoną metodą jest po prostu cierpliwość - dodaje. 

Przez cały czas wiernie kibicował jej dziadek. 

- Jestem bardzo dumny ze swojej wnuczki. Nie musiałem namawiać jej do wędkarstwa. Sama to polubiła. Zawsze ze mną jeździ - tłumaczy Krzysztof Grabowski z Osjakowa. 

Reklama

Po czterech godzinach rywalizacji nad wodą przyszedł czas na oficjalne ważenie. W klasyfikacji indywidualnej najlepiej poradził sobie Kamil Kłobus z Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu, który uzyskał wynik 23 580 g. Drugie miejsce zajął jego szkolny kolega Maksymilian Cieślak z wynikiem 22 430 g, natomiast na trzeciej pozycji uplasował się Kacper Dworak z Zespołu Szkół nr 2 w Wieluniu, który wyciągnął z wody 21 775 g ryb.

W rywalizacji drużynowej triumfował Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu. Drugie miejsce przypadło Zespołowi Szkół nr 2 w Wieluniu, a podium zamknął Zespół Szkół nr 3 w Wieluniu. 

Reklama

Podczas wręczenia nagród głos zabrał starosta powiatu wieluńskiego Maciej Bryś

- Chciałbym wam podziękować za to, że przyjęliście zaproszenie i że te pierwsze zawody mogły się odbyć - kieruje słowa do młodych wędkarzy włodarz powiatu. 

 - Myślę, że to pierwsze zawody i nie ostatnie. Zapraszamy na kolejne edycje - dodaje.

Do młodzieży zwrócił się również gospodarz łowiska Dariusz Muzyka

- Dziękuje za to, że właśnie tutaj urządzono pierwsze zawody wędkarskie dla młodzieży. My, jako starsze pokolenie, musimy przekazać wam pałeczkę, żebyście chronili nasze polskie wody, ryby i środowisko - zaznacza Muzyka.  

Reklama

- Chciałem wam podziękować za to, że tak kulturalnie się zachowywaliście i pomagaliście sobie. Jestem zszokowany. Nie zostało po was ani jednego papierka - podkreśla. 

Gospodarz łowiska poinformował, że dla zdobywców pierwszych miejsc w klasyfikacji indywidualnej przewidziano nagrodę w postaci weekendowego pobytu na Muzycznej Dolinie. Wyróżnienie otrzymała również jedyna uczestniczka zawodów. 
 

Miejsce zdarzenia mapa Wieluń
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości