W styczniu Rada Powiatu Wieluńskiego rozpoczęła działania zmierzające do likwidacji Międzyszkolnej Bursy w Wieluniu. Ostatniego dnia miesiąca podjęta została uchwała zamiarowa w tej sprawie i rozpoczęły się dalsze procedury. Wszyscy zainteresowani oczekiwali na opinię Kuratorium Oświaty w Łodzi. Dziś już wiadomo, jakie stanowisko wobec likwidacji wieluńskiej placówki zajął łódzki kurator oświaty.
Przypomnijmy, że bursa zlokalizowana przy ul. Traugutta w Wieluniu funkcjonowała ponad 20 lat. Optymalizacja kosztów utrzymania placówki i zmiany demograficzne skłoniły władze powiatu do podjęcia działań likwidacyjnych.
Decyzja ta wzbudziła wśród wychowanków bursy i ich rodziców wiele negatywnych emocji, pytań i obaw. W lutym, wicestarosta wieluński Krzysztof Dziuba wyjaśniał wątpliwości podczas spotkań z młodzieżą, rodzicami i pracownikami placówki.
Zgodnie z procedurami, o podjęciu przez radę powiatu uchwały zamiarowej, poinformowany został również łódzki kurator oświaty. Opinia kuratorium w sprawie likwidacji bursy jest niezbędna dla dalszych działań.
W drugim tygodniu marca Starostwo Powiatowe w Wieluniu otrzymało opinię z Kuratorium Oświaty w Łodzi. Opinia jest pozytywna. Kurator przychylił się do zamiaru zlikwidowania bursy. W związku z tym, o dalszych planowanych działaniach władz mówi wicestarosta wieluński Krzysztof Dziuba.
- Na wniosek, złożony po uchwale zamiarowej rady powiatu w sprawie likwidacji bursy w Wieluniu, otrzymaliśmy pozytywną opinię kuratora oświaty – potwierdza wicestarosta Krzysztof Dziuba i dodaje, że taka opinia była konieczna, aby likwidacja placówki stała się możliwa.
- Następnym krokiem będzie faktyczna uchwała o likwidacji bursy, a kolejnym - uchwała o utworzeniu internatu w Zespole Szkół nr 1 w Wieluniu – informuje wiceszef powiatu.
Likwidacja Międzyszkolnej Bursy w Wieluniu wydaję się zatem nieuchronna i przesądzona.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze