Reklama

„Macie tu piękny obiekt” – siatkarski turniej plażowy w Wieluniu z rekordową frekwencją i wielkim sercem dla Maksia

Czterodniowe święto siatkówki plażowej w Wieluniu organizowane przez brązowych medalistów Mistrzostw Polski – Piotra Janiaka i Jędrzeja Brożyniaka na boiskach Zespołu Szkół nr 1 przyciągnęło dziesiątki młodych zawodników z całego kraju. Oprócz rywalizacji na piasku, uczestnicy i kibice wsparli 9-letniego Maksymiliana Mazurka w jego walce z dystrofią mięśniową, przekazując tysiące złotych podczas licytacji sportowych pamiątek.

Siatkarskie emocje i wielkie serca – Wieluń gospodarzem Beach Champions Academy

Wieluń przez kilka pierwszych majowych dni żył siatkówką plażową. Wszystko za sprawą campu i turnieju organizowanych przez aktualnych brązowych medalistów Mistrzostw Polski – Piotra Janiaka i Jędrzeja „Jenio” Brożyniaka, który przyciągnął do miasta ponad 50 zawodników i dziesiątki pasjonatów tej dyscypliny. – Dziś podczas Otwartego Turnieju Siatkówki Plażowej o Puchar Starosty Wieluńskiego zaprezentuje się ponad 50 uczestników, natomiast przez ostatnie cztery dni przewinęło się tutaj bardzo wielu pasjonatów siatkówki, młodzieży, którą próbowaliśmy inspirować – mówił przed startem turnieju Piotr Janiak w rozmowie z kulisy.net.

Reklama

Janiak, na co dzień także trener Chemika Police i wojskowy, nie krył uznania dla lokalnych warunków. – Macie tutaj bardzo piękny obiekt, jestem po raz pierwszy, fajne boiska, fajna baza, więc mam nadzieję, że Beach Champions Academy wróci tutaj po raz kolejny – dodawał.

Współorganizator campu i kapitan WKS Wieluń Jędrzej Brożyniak podkreślał znaczenie sportowego wydarzenia – Camp organizowany przez Beach Champions Academy to nie tylko treningi siatkówki plażowej. To także wykłady, nauka pierwszej pomocy, czy inspirowanie młodych ludzi naszymi historiami. Chcemy pokazywać, że warto mieć cel i do niego dążyć. Mam nadzieję, że w przyszłym roku uda się jeszcze mocniej zaangażować młodzież z powiatu wieluńskiego, ponieważ tego trochę brakowało – przekazywał swoje spostrzeżenia staroście wieluńskiemu, Maciejowi Brysiowi – Brożyniak.

Reklama

Sportowa rywalizacja i lokalny sukces

Podczas niedzielnego Otwartego Turnieju Siatkówki Plażowej, rozegranego w formule jednego seta, na podium stanęli również reprezentanci regionu wieluńskiego – bracia Daniel i Tomasz Białek, którzy zajęli drugie miejsce. – To nasz pierwszy mecz w tym sezonie, jesteśmy tylko po jednym treningu na piasku, więc to zwycięstwo na pewno cieszy – komentował Tomasz, po pierwszym wygranym turniejowym spotkaniu. – W zeszłym roku udało się nam wygrać turniej Beach Champions Academy organizowany przez Jędrzeja Brożyniaka i Piotrka Janiaka, więc także i teraz liczymy na zwycięstwo – dodawał Daniel.

Reklama

W finale bracia Białek musieli jednak uznać wyższość wrocławskiej pary Paweł Malicki / Mateusz Bury, która wygrała 21:12. – Zwycięstwo zdecydowanie cieszy. Walczyliśmy dziś trochę z pogodą, rywalami, ale też sami ze sobą – finalnie udało się wygrać, więc jest przyjemnie – mówił Paweł Malicki. – Teraz skupiamy się na solidnym przepracowaniu maja, żeby dobrze wejść w sezon i przygotować się Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej, które rozgrywane będą w Sulejowie – dodawał w rozmowie z portalem kulisy.net Mateusz Bury.

Pomoc dla Maksia Mazurka: sportowcy, władze i mieszkańcy razem w jednej sprawie

Reklama

Turniej był nie tylko świętem sportu, ale również sercem licytacji charytatywnej dla 9-letniego Maksymiliana Mazurka z Działoszyna, chorującego na dystrofię mięśniową Duchenne’a. Dzięki zaangażowaniu organizatorów, uczestników i lokalnych władz, zebrano tysiące złotych.

Wśród wylicytowanych przedmiotów znalazła się m.in. koszulka mistrzyni Polski w kolarstwie Dominiki Włodarczyk z autografem, którą za 1600 złotych wylicytował starosta wieluński Maciej Bryś – Zdecydowanie chciałem ją mieć. Co prawda bardzo dawno temu, bo w latach 90., ale również trenowałem kolarstwo w MLKS-ie Wieluń – wspominał, nawiązując do tego z jakiego klubu wywodzi się reorezentatka naszego kraju.

Reklama

Wicestarosta Krzysztof Dziuba wylicytował za 1000 złotych koszulkę kapitana WKS-u Wieluń Jędrzeja Brożyniaka. Dużym zainteresowaniem cieszył się także weekend z camperem, piłka z podpisem Mariusza Wlazłego czy koszulki siatkarzy WKS-u Wieluń, w tym Tomasza Wencla, Oskara Rakusa czy Kacpra Skopińskiego. Jedna z nich, dokładniej Tomasza Wencla trafiła do dyrektor Zespołu Szkół nr 1 Elżbiety Urbańskiej–Golec – to właśnie na boiskach jej szkoły rozgrywano turniej.

Dla najmłodszych podczas turnieju nie zabrakło dmuchańców, waty cukrowej, popcornu czy kiełbaski z grilla. Dla tych większych zaś znalazła się dobra kawa i dobra muzyka, która towarzyszyła turniejowi.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 05/05/2025 12:13
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości