Reklama

"Matematyczny Olimpijczyk" – Konkurs z okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

15 listopada, z okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, w Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Rudzie odbył się wyjątkowy konkurs matematyczny – „Matematyczny Olimpijczyk”. Celem wydarzenia było nie tylko sprawdzenie wiedzy uczniów w zakresie tabliczki mnożenia, ale także popularyzowanie tej podstawowej, ale nad wyraz ważnej części matematyki, która jest fundamentem wielu późniejszych zagadnień.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas 4-8 – młodzi entuzjaści matematyki, którzy zmierzyli się z wymagającym wyzwaniem. Uczestnicy konkursu układali pary kart z Matematycznych Kart Grabowskiego w specjalnie przygotowanym drewnianym pudełku. W rywalizacji liczyła się nie tylko poprawność, ale również czas i precyzja – zwycięzcą zostawała osoba, która najszybciej zrealizowała zadanie. Wszystkie te czynniki sprawiały, że emocje sięgały apogeum.


W wyniku rozstrzygnięcia tego emocjonującego wydarzenia, na wyróżnienie zasługują uczniowie z najlepszym wynikiem:
1 miejsce: Amelia Ignaczak – klasa 7
2 miejsce: Maja Duszyńska – klasa 5b
3️ miejsce: Adam Mikołajczyk – klasa 6
4️ miejsce: Bartosz Grajoszek – klasa 5a
5️ miejsce: Tymoteusz Graczyk – klasa 4
6️ miejsce: Wojciech Lach – klasa 8

Reklama


Uczniowie po zakończeniu konkursu wzięli udział w uroczystym rozdaniu dyplomów. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, a zwycięzcom życzymy kolejnych matematycznych sukcesów! Tabliczka mnożenia może być trudna, ale jak pokazali uczniowie szkoły podstawowej w Rudzie, przy odrobinie zaangażowania, jest także świetną zabawą i kluczem do przyszłych osiągnięć w Królowej Nauk.

Aplikacja na Androida

Źródło: Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Rudzie
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości