Złodziejom nie brakuje pomysłów, jak skutecznie oszukać i okraść ludzi. Ostatnio 72-latka padła ofiarą kradzieży metodą na pracowników wodociągów.
Zdarzenie miało miejsce 14 kwietnia ok. godz. 14:00 na jednym z osiedli w Pajęcznie.
- Tego dnia 72-letnia pokrzywdzona odbierając pocztę ze swojej skrzynki na klatce schodowej, spotkała kobietę oraz mężczyznę, którzy oświadczyli, iż są pracownikami pogotowia wodno-kanalizacyjnego - relacjonuje mł.asp. Marcin Pawełoszek, rzecznik KPP w Pajęcznie.
- Poinformowali mieszkankę, że w bloku jest awaria. By sprawdzić awarię, para udała się do mieszkania zgłaszającej. Kobieta wraz ze zgłaszającą sprawdzały wodę w kranie w kuchni, a w tym samym czasie mężczyzna plądrował mieszkanie.
Oszustów przegonił syn zgłaszającej. Udało im się jednak zabrać 10 tys. zł. Policja poszukuje obecnie sprawców kradzieży.
- Przestępcy co rusz wymyślają nowe sposoby wyłudzenia pieniędzy, dlatego musimy zachować czujność - przypomina Pawełoszek.
- Apelujemy o niewpuszczanie obcych osób do mieszkań. Każde takie prace należy potwierdzać, wykonując telefon do właściwej instytucji (np. wodociągi, pogotowie gazowe) lub zgłosić na numer alarmowy 112.
Katarzyna Cieślik
[email protected]
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze