125 młodych tenisistów stołowych z całego powiatu wieluńskiego walczyło o medale podczas Indywidualnych Mistrzostw Powiatu, które wczoraj, we wtorek, 11 lutego, rozgrywane były w Wieluniu.
Hala sportowa w Wieluniu była miejscem pojedynków w ramach Indywidualnych Mistrzostw Powiatu Wieluńskiego w tenisie stołowym. Do rywalizacji przystąpiło 125 uczniów reprezentujących szkoły podstawowe i ponadpodstawowe z całego powiatu. Turniej rozegrano w czterech kategoriach wiekowych, a organizatorami wydarzenia byli: Zespół Szkół Nr 1 w Wieluniu, SKS Aktywni ZS1, Powiat Wieluński oraz Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu.
Triumfatorzy w poszczególnych kategoriach
Szkoły podstawowe – klasy 1-4
Dziewczęta:
1. Hanna Tronina (ZSP Mierzyce)
2. Weronika Felusiak (SP Masłowice)
3. Martyna Wojtaszczyk (SP Masłowice)
4. Maria Biegańska (SP Strugi)
Chłopcy:
1. Wojciech Juszczak (PSP Biała)
2. Adam Nowak (SP Masłowice)
3. Kacper Ulfik (SP Masłowice)
4. Mikołaj Stefaniak (PSP Biała)
Szkoły podstawowe – klasy 5-6
Dziewczęta:
1.Oliwia Kubińska (SP 5 Wieluń)
2. Julia Kubińska (SP 5 Wieluń)
3. Julia Kędzia (ZSP Mierzyce)
4. Lena Krawczyk (SP Strugi)
Chłopcy:
1. Adam Raczkowski (ZSP Mierzyce)
2. Aleksander Fraszek (PSP Biała)
3. Cezary Makos (SP Strugi)
4. Szymon Stępień (Czarnożyły)
Szkoły podstawowe – klasy 7-8
Dziewczęta:
1. Maria Kurpet (ZSP Mierzyce)
2. Wiktoria Kapela (SP Strugi)
3. Olga Osuch (SP Strugi)
4. Maja Karpińska (SP Biała
Chłopcy:
1. Marcel Pęcherczyk (ZSP Mierzyce)
2. Szczepan Bator (SP 5 Wieluń)
3. Oliwier Nicpoń (ZSP Mierzyce)
4. Igor Jarząb (SP Strugi)
Szkoły ponadpodstawowe
Dziewczęta:
1. Julia Bednarek (ZS1 Wieluń)
2. Aleksandra Mączka (ZS1 Wieluń)
3. Weronika Siwek (ZS1 Wieluń)
4. Oliwia Zimoch (ZS1 Wieluń)
Chłopcy:
1. Dominik Byczak (ZS1 Wieluń)
2. Antoni Michałczyk (I LO Wieluń)
3. Antoni Skrzypecki (II LO Wieluń)
4. Kacper Woźniak (ZS1 Wieluń)
Zawody pokazały, że tenis stołowy w Powiecie Wieluńskim cieszy się dużą popularnością, a młodzi zawodnicy mają ogromny potencjał. Wśród rywalizujących ze sobą tenisistów w kategorii szkół ponadpodstawowych zdecydowany prym wiedli gospodarze wczorajszego wydarzenia sportowego, a więc uczniowie i uczennice Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu. Wysoka frekwencja oraz sportowa atmosfera turnieju dają nadzieję na dalszy rozwój tej dyscypliny w regionie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze