Reklama

Nad wodą musi być bezpiecznie

O zasadach bezpieczeństwa nad wodą rozmawiali z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 im. Juliana Tuwima w Pajęcznie strażacy oraz policjanci. Na pogadankę dzieci zostały zaproszone do siedziby komendy PSP w Pajęcznie we wtorek, 10 maja

- Nadchodzą słoneczne, ciepłe dni, które sprzyjają  spędzaniu wolnego czasu nad wodą – przypomina  sierż. sztab. Wioletta Mielczarek, rzecznik KPP w Pajęcznia.
- Aby taki wypoczynek był przyjemny, niósł ze sobą wspaniałą zabawę, należy przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa. I o tych zasadach z dziećmi rozmawiali pajęczańscy policjanci wraz ze strażakami – relacjonuje.
Przedstawiciele służb podkreślali, że woda to bardzo groźny żywioł, którego nie można lekceważyć.
- Policjanci i strażacy uczulali dzieci, aby zawsze korzystały  z kąpielisk strzeżonych  i wyłącznie pod opieką osoby dorosłej – informuje sierż. sztab. Mielczarek.
- Nigdy nie oddalały się i odpływały zbyt daleko, zawsze muszą być w zasięgu kontaktu wzrokowego osoby dorosłej.

Magdalena Lizurej
[email protected]

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości