Reklama

Nie płacił za zakupy. Posiedzi.

18/02/2022 21:21
W Poznaniu wieluńscy mundurowi  zatrzymali 37-latka, który jest podejrzewany o okradanie wieluńskich dyskontów. Teraz policjanci ustalają jego wspólników.

Drogi alkohol oraz kosztowne artykuły spożywcze i przemysłowe mieli wybierać złodzieje, którzy okradali supermarkety na terenie Wielunia. Jeden z nich został rozpoznany dzięki nagraniom z monitoringu.

- Sprawcy najczęściej wkładali upatrzone artykuły do koszyka sklepowego i czekali na dogodny moment – podaje st. asp. Katarzyna Grela, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wieluniu.

Tym sposobem złodzieje z jednego z dyskontów wywieźli towar o wartości ponad 780 zł, a z drugiego o wartości 1,9 tys. zł.

-  Funkcjonariusze, analizując zebrane informacje, ustalili, że jednym ze sprawców był 37-latek – relacjonuje st. asp. Grela.

- Natychmiast rozpoczęto poszukiwania wytypowanego mężczyzny. 37-latek często zmieniał miejsce pobytu, a ostatni trop prowadził do Poznania.

Właśnie w tym mieście, 16 lutego, został zatrzymany przez wieluńskich policjantów. Mundurowi w jego samochodzie oraz wynajmowanym mieszkaniu ujawnili artykuły przemysłowe i spożywcze. Zbadają ich pochodzenie.

- Na tym etapie postepowania 37-latek usłyszał dwa zarzuty kradzieży – informuje rzeczniczka wieluńskich policjantów.

- Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Pod nadzorem prokuratury wyjaśniane są okoliczności tych zdarzeń, ponadto śledczy ustalają kto pomagał 37-latkowi w przestępczym procederze.

Oskarżony ma zakaz opuszczania kraju, jest również objęty dozorem policyjnym.

[caption id="attachment_2550" align="alignnone" width="1024"]

fot.: arch. KPP w Wieluniu[/caption]

[caption id="attachment_2551" align="alignnone" width="1024"]

fot.: arch. KPP w Wieluniu[/caption]
Aplikacja na Androida

Reklama

Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości