Teresa Cepil, pochodząca z Pajęczna, podobnie jak setki innych mieszkańców naszego regionu, wybrała się na grzyby. Tym razem wybrała las w Troninach, w gminie Lipie. Znalazła sporo grzybów i jeszcze więcej śmieci.
– Nie róbcie tego ludzie, błagam was – apeluje do zaśmiecających lasy.
Teresa kocha las. Grzybobranie to jedno z jej ulubionych dyscyplin.
- Grzybów w tym roku nie brakuje, ale nie brakuje też tego, co w lasach się znaleźć nie powinno – mówi mieszkanka Pajęczna.
Teresa Cepil podkreśla, że niesamowitą frajdę zbierania grzybów, skutecznie popsuł jej widok, który zastała w lesie.
- Zwracam się do wszystkich ludzi. Nie wyrzucajcie śmieci do lasów, nie zostawiajcie tam odpadów. Dbajmy o przyrodę, bo to jedyne co mamy – podsumowuje pasjonatka przyrody.
Sławomir Rajch
[email protected]
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze