Reklama

NIEBAWEM RUSZY PRZEBUDOWA JAGIEŁŁY W WIELUNIU

16/05/2023 11:40
Powiat podpisał umowę z firmą Dorbud z Krzeczowa, na przebudowę ulicy Jagiełły w Wieluniu. Ta ważna arteria łączy strefę przemysłową z węzłem obwodnicy miasta oraz drogą krajową 45, prowadzącą dalej do drogi ekspresowej S8.

- Mieszkańcom są potrzebne chodniki, ścieżki rowerowe, bezpieczne przejścia dla pieszych – wymienia starosta wieluński Marek Kieler i dodaje, że wszystko to będzie robione w trakcie przebudowy ulicy Jagiełły w Wieluniu.
- To jest zasługa pana posła, wynik mobilizowania nas i zabiegania o te środki – zaznaczył dziękując posłowi za pomoc i zaangażowanie w sprawie.
Tuż po tym jak władze powiatu podpisały umowę z wykonawcą, o głos poprosił przedstawiciel społeczności lokalnej żywo zainteresowanej przebudową drogi.
- Nie wierzyłem w to, że tak szybko pójdzie. Dziękuję bardzo panowie – mówił do przedstawicieli powiatu oraz posła, Jarosław Dyja, mieszkaniec ulicy Jagiełły.
Wartość inwestycji po przetargu wynosi 13,5 miliona złotych. Powiat Wieluński uzyskał na to zadanie dofinansowanie w kwocie 12 milionów złotych z programu Polski Ład, edycja dla poprawy dostępności terenów inwestycyjnych.
Przebudowa ulicy Jagiełły to projekt, który jest uważany za kluczowy dla rozwoju tej części Wielunia. Wysoki koszt przebudowy związany jest z dostosowaniem drogi do ciężkiego ruchu. Ta droga jest często wykorzystywana przez ciężarówki do przemieszczania się do firm, gdzie planowane jest m.in. centrum obsługi klienta producenta naczep. Wszystkie wyprodukowane w Wieluniu naczepy będą opuszczać produkcję tą właśnie drogą.
- To zadanie jest ważne dla bezpieczeństwa mieszkańców i osób podążających do pracy w strefie przemysłowej – zaznacza wicestarosta wieluński Krzysztof Dziuba.
- Przebudowa ulicy Jagiełły w Wieluniu to ważny krok na drodze do poprawy infrastruktury drogowej w tym regionie i ma szansę przyciągnąć nowych inwestorów oraz zwiększyć rozwój gospodarczy – podsumowuje wicestarosta Dziuba.
Przebudowany zostanie dwukilometrowy odcinek, w tym most. Dobudowany będzie szeroki chodnik. Prace związane z przebudową mają się rozpocząć wkrótce, a ukończenie inwestycji planowane jest na koniec 2023 roku.
W uroczystym podpisaniu umowy wziął udział poseł Paweł Rychlik, który mocno wspierał uzyskanie tego dofinansowania. Władze powiatu wieluńskiego uznają to jako duży sukces, ponieważ takie dofinansowanie uzyskały tylko trzy samorządy w województwie łódzkim.
- Chyba nikt nie wierzył, że ta inwestycja być tak szybko realizowana – zauważył parlamentarzysta z Wielunia.
- Gdy pojawiły się środki z Polskiego Ładu dla rozwoju stref przemysłowych, to zarówno starosta jak i jego zastępca zastanawiali się czy w ogóle powiat będzie mógł z tego programu skorzystać. Bo dotyczył on przede wszystkim dofinansowania głównie nowych terenów inwestycyjnych. Okazało się, że wpasowaliśmy się w ten program i powiat otrzymał środki, a teraz po korzystnym rozstrzygnięciu przetargu pozostaje czekać na realizację tego jakże ważnego zadania – podsumował poseł Rychlik.



Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości