Ochotnicza Straż Pożarna w Kamionce wzbogaciła się o nowoczesny sprzęt ratowniczy dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Zakupiony sprzęt zwiększy gotowość bojową jednostki i bezpieczeństwo zarówno mieszkańców Kamionki, jak i okolicznych miejscowości.
Ochotnicza Straż Pożarna w Kamionce zakończyła realizację projektu pod nazwą „Doposażenie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Kamionce”. Zadanie zostało dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach Programu Priorytetowego „Ekostrażak – Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia dla jednostek OSP – edycja 2025”.
Dzięki przyznanemu wsparciu finansowemu w wysokości 18 tys. 999 zł, pokrywającemu 90 proc. kosztów kwalifikowanych, jednostka mogła zakupić niezbędny sprzęt poprawiający efektywność działań ratowniczo-gaśniczych oraz bezpieczeństwo strażaków. Wkład własny OSP Kamionka wyniósł 2 tys. 111 zł.
W ramach realizowanego zadania jednostka wzbogaciła się o: drabinę ratowniczą, węże tłoczne, detektor prądu przemiennego, sito kominowe, linki ratownicze strażackie, kurtynę wodną, zabezpieczenie przed uruchomieniem poduszki AIRBAG, a także narzędzie wielofunkcyjne.
Nowy sprzęt został już wprowadzony do wyposażenia jednostki i będzie wspierał druhów podczas akcji ratowniczo-gaśniczych. Jak podkreślają druhowie, dzięki niemu OSP Kamionka zwiększy skuteczność swoich działań oraz bezpieczeństwo mieszkańców Kamionki i okolic.
- Nowy sprzęt ratowniczy to dla druhów OSP Kamionka duże wzmocnienie. Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu możemy działać szybciej, skuteczniej i bezpieczniej w każdej akcji - mówi Michał Spich, skarbnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Kamionce.
- Przekłada się to bezpośrednio na większe bezpieczeństwo mieszkańców. Skraca czas reakcji i zwiększa nasze możliwości niesienia pomocy w nagłych sytuacjach - zaznacza druh.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze